درمان آکنه در طب سنتی

درمان آکنه در طب سنتی

درمان آکنه در طب سنتی، موضوع این مقاله است. آکنه یکی از مشکلات پوستی مخصوصا در سنین نوجوانی و جوانی است. آیا شما هم تجربه ی جوش های سرسیاهی را داشته اید که مدام باعث ناراحتی تان می شدند؟

آکنه می تواند به دلیل اثر سوئی که بر روی زیبایی پوست داشته باشد، مخصوصا برای خانم ها آزاردهنده باشد. آکنه به علت یک سری اختلالات در ترشح چربی از غدد سباسه ی پوست ایجاد می شود. فوران میزان زیادی از چربی و بنگ! اینجا است که ناگهان پوست زیبا و شفاف شما از حالت درخشان خود خارج می شود و با نقاط سیاهی که نشان از بزرگ شدگی منافذ پوست شما دارد رو به رو می شوید.

البته می توانید با استفاده از شست و شوی مداوم و مراقبت کافی و روزانه از پوست تان از بروز آکنه جلوگیری کنید.  بهتر است اجازه ندهید مواد آرایشی به مدت طولانی روی پوست شما بماند. درمان آکنه می تواند کمی سخت باشد پس چه بهتر که از همان ابتدا اجازه ندهیم روی پوستمان ایجاد شود.

درمان آکنه در طب سنتی

درمان آکنه در طب سنتی

در ادامه شما را با برخی از روش های طب سنتی برای درمان آکنه آشنا می کنیم:

۱٫ برای درمان آکنه می توانید یک گوجه فرنگی را نصف کرده و آهسته روی پوست صورت تان ماساژ دهید. فردای آن روز باید همین کار را با ترشک کوبیده انجام دهید و با آب سرد صورت تان را بشویید.

۲٫ آب لیمو ترش می تواند چهره ی شما را دوباره روشن سازد. شفاف سازی مجدد چهره ای که از غرور جوانی دچار آکنه شده است و نشان از وجود سموم در خون شما است و اینکه کبد شما در انجام عمل خود با مشکلاتی رو به رو است. مصرف آبلیمو را بالا ببرید تا درمان آکنه را شاهد باشید.

۳٫ برای درمان آکنه و رفع جوش های ریز و درشتی که پوست شما را درگیر کرده اند، می توانید صبح و شب دمکرده ی جعفری را برای شست و شوی ناحیه ی مورد نظر استفاده کنید.

۴٫ اگر به گیاه سبزآب دسترسی داشته باشید می توانید سی تا چهل گرم از آن را در یک لیتر آب بجوشانید و صورت خود را با آن شست و شو دهید.

۵٫ اگر برگ های اسفناج را در روغن زیتون بپزید، مرهم خوبی برای انواع مشکلات پوستی مانند زخم ها است و همین طور برای درمان آکنه هم مفید است.

۶٫ محلول جوشانده ی شصت گرم کاهو در یک لیتر آب برای شست و شوی صورت مفید است. با این روش گام بزرگی برای درمان آکنه برداشته اید و پوست تان را پاکسازی کرده اید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *