درمان‌های خانگی برای موهای خشک

درمان‌های خانگی برای موهای خشک

آشنایی با درمان‌های خانگی موهای خشک

اگر به تازگی احساس می‌کنید موهای شما همانند قبل لطافت و نرمی خود را ندارد و خشک و شکننده شده است توصیه می‌کنیم این مطلب از وب سایت دکتر نازیلا سعیدزاده را از دست ندهید.

مو به دلیل ساختاری که دارید و اشتباهات در نحوه نگهداری و زیبایی آن نیازمند مراقبت ویژه‌ای است. بسیاری از افراد با رنگ کردن مو و فر کردن آن یا بسیاری اعمال دیگر باعث آسیب به بافت موهای خود می‌شوند. در صورتی که شما هم موهایی خشک دارید با ما همراه باشید.

درمان‌های خانگی برای موهای خشک

حتما لزومی به درمان‌های شیمیایی برای رفع خشکی مو نیست و شما می‌توانید با درمان‌های خانگی موهایی نرم و لطیف داشته باشید.در ادامه تعدادی از این راهکارها را بیان می‌کنیم:

موهای خود را با یک حوله نرم بپیچید

به جای اینکه از سشوار یا هوای آزاد برای خشک کردن موهای خود استفاده می‌کنید شیوه خود را تغییر دهید و بعد از حمام، موهای خیس خود را داخل یک حوله نرم بپیچید. با این روش رطوبت موهای شما از دست نمی‌رود و بعد از آن با موهایی خشک که حالت نمی‌گیرند روبه‌رو نمی‌شوید.

حرارت بالا دشمن موهای شماست

در صورتی که قصد استفاده از سشوار یا وسیله‌های زیبایی مو که با حرارت کار می‌کنند هستید همواره به خاطر داشته باشید از درجه پایین حرارت آن‌ها استفاده نمایید. همچنین برای سشوار کردن فاصله لازم را رعایت کنید تا با موهایی خشک روبه‌رو نشوید.

دوش آب سرد بگیرید

داغی آب به مراتب باعث خشکی مو می‌شود. هنگامی که به حمام می‌روید حتما دقت نمایید که آب دوش زیاد از حد گرم و داغ نباشد تا موهای شما آسیب نبینند. می‌توانید موهای خود را در آب سرد برای مدتی قرار دهید تا خشکی آن کاهش یابد.

آقایان کلاه را فراموش نکنید

یکی از مواردی که خشکی مو را در پی دارد اشعه خورشید است. اگر در طول روز به مدت زیادی بیرون از منزل هستید پیشنهاد می‌کنیم از کلاه استفاده نمایید تا موهای شما کمتر در معرض نور خورشید قرار گیرد. در این صورت خشکی موهای شما اتفاق نمی‌افتد.

لازم نیست هر روز موهای خود را بشویید

این موضوع بسیار اهمیت دارد و شما نباید به صورت روزانه موهای خود را بشویید. با شستشوی روزانه موهای شما آسیب دیده و رطوبت خود را از دست می‌دهند و شاهد خشکی آن‌ها هستید. بهترین زمان برای دوش گرفتن به صورت دو روز یکبار است.

استفاده از مواد شوینده مناسب

برخی از شوینده‌ها دارای مواد شیمایی فراوانی بوده و رطوبت مو را می‌گیرند، به همین دلیل بعد از زدن شامپو موهای شما گره خورده و خشک می‌شوند. برای رفع این موضوع از شامپوهایی استفاده کنید که بر پایه مواد اولیه طبیعی هستند و آسیب کمتری به موها می‌رسانند.

از روغن‌های درمانی استفاده کنید

برخی از روغن‌ها برای درمان خشکی مو بسیار کارآمد هستند. به عنوان مثال روغن اسطوخودوس، نارگیل و آرگان بهترین رطوبت رسانی را به موهای خشک دارند. با مصرف این روغن‌ها موهای شما بسیار نرم و خوش حالت می‌شوند و همچنین روتین سلامتی مو را انجام خواهید داد. برای این منظور می‌توانید از فروشگاه‌های معتبر اقدام به خرید نمایید.

درمان‌ موهای خشک

درمان‌ موهای خشک

ویتامین‌های ضروری مو را مصرف کنید

ویتامین‌هایی همچون بی، آ، بیوتین و سی در سلامت موها تاثیر فراوانی دارند. شما با مصرف این ویتامین‌ها می‌توانید موهایی زیبا و سلامت داشته باشید. همچنین شما با مصرف برخی مواد غذایی که حاوی این ویتامین‌ها هستند آن‌ها را جذب کرده و در روند سلامتی موها دخیل خواهید بود.

نتیجه گیری

در این مطلب از وب سایت دکتر نازیلا سعیدزاده شما را با درمان‌های خانگی برای رفع خشکی مو آشنا نمودیم. در صورتی که موهای شما بسیار خشک و شکننده هستند وقت آن رسیده است روتین مراقبت مو خود را تغییر دهید و به فکر سلامت آن‌ها باشید. یکی از عوامل توجه نکردن به سلامت موها ریزش و به مراتب طاسی است. برای این منظور می‌توانید از خدمات زیبایی و سلامت مو بهترین کلینیک زیبایی پوست مو در پاسداران بهره بگیرید.