خشکی پوست

خشکی پوست یکی از معضلاتی که برای پوست اتفاق می‌افتد و معضلی برای سلامت پوست به شمار می‌آید. این معضل، معمولاً به دلیل از دست رفتن آب بدن یا دی‌هیدروشن شدن بدن اتفاق می‌افتد. برای حل شدن این مشکل و رفع آن باید اقداماتی انجام داد تا بتوان خشکی پوست را درمان نمود. در این یادداشت، به راهکارهای رفع این مشکل پرداخته می‌شود:

یکی از اقداماتی که انجام داد، این است که از حمام کردن یا دوش گرفتن با آب خیلی داغ خودداری نمود. این عامل تاثیر بسیاری در رفع خشکی دارد.

بهتر است، هر یک روز در میان با مدت زمانی ۱۰ دقیقه دوش بگیرید؛ زیرا، استفاده مکرر از مواد شوینده باعث خشک شدن پوست می‌شود.

خشکی پوست یکی از معضلات پوست است که باعث ترک خوردگی پوست می‌شود

برنامه غذایی نامناسب. کمبود مواد مغذی به خصوص ویتامینA و ویتامین های گروه B باعث خشک شدن پوست می شود.

استفاده مکرر از دستگاه بخور و بخور دادن پوست تاثیر به‌سزایی در لطافت و رفع خشکی پوست دارد. این کار باعث آب‌رسانی به لایه‌های زیرین پوست شده و تاثیر مثبتی در سلامت این قسمت دارد.

یکی دیگر از نکاتی که باید رعایت کرد، مرطوب کردن پوست با استفاده از کرم مرطوب کننده پس از حمام می‌باشد. طبیعی است، در فرآیند استحمام مقداری از لطافت ظاهری و نرمی پوست کاسته شده و درنتیجه باعث خشکی می‌شود. به همین دلیل  استفاده از کرم‌های مرطوب کننده باعث آب‌رسانی به لایه‌های زیرین و مرطوب سازی می‌شود.

خشکی پوست

قرار گرفتن پوست در معرض عناصر و فلزات بخصوص در زمستان.

در خشک شدن پوست، عواملی دخیل هستند که عدم انجام آن‌ها و یا مراقبت از پوست باعث رفع خشکی و یا کاسته شدن میزان آن می‌شود.

غدد چربی به مقدار کافی پوست را چرب نمی کنند، در نتیجه پوست خشک می شود.

فصل، یکی از عواملی است که در خشکی پوست تأثیر بسزایی دارد. به‌‌عنوان مثال، خشکی در ماه‌های پاییز و زمستان که رطوبت نسبی هوا کم است، افزایش می‌یابد. در این دوره زمانی نیاز است تا از کرم‌های مرطوب کننده استفاده بیشتری شود، تا با آب‌رسانی به لایه‌های زیرین کمبود رطوبت هوا جبران شده و مانع از ایجاد خشکی شود.

با رعایت اقداماتی می‌توان مانع خشکی پوست شد

با افزایش سن افراد، از میزان رطوبت و منافذ پوستی بدن کاسته می‌شود و درنتیجه خشک شدن پوست افزایش می‌یابد این عامل باعث می‌شود تا افراد در سنین بالاتر، استفاده بیشتری از کرم‌های مرطوب کننده نمایند و رطوبت بدن خود را جبران کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *