حساسیت آنافیلاکسی

آنافیلاکسی نوعی از حساسیت است که پایه تمام واکنش‌های آلرژیک می‌باشد و به آتوپی نیز شهرت دارد. آتوپی در برخی از افراد به صورت ناخوآگاه ایجاد می‌شود و شامل بیماری‌های اگزما، Hay Faver، جوش‌های چربی و در مواردی آسم می‌باشد. در صورت بروز بیماری‌های مذکور، آنتی ژنی از بدن خارج می‌شود. این آنتی‌ژن باعث تحریک و ساخت IGE می‌شود که معمولاً در سطح سلول‌ها وجود دارند، می‌شود این سلول‌ها Cells Mast نام دارند و در نقاط به خصوصی همانند بینی و چشم قرار دارند.

در این حالت یک واکنش آنافیلاکتیک بوجود می‌آید. در مواقعی که بدن دوباره در معرض ماده حساسیت‌زا قرار می‌گیرد، آنتی‌ژن‌ها خودشان را به IGE می‌چسبانند. واسطه‌های شیمیایی قوی که از سلول آزاد می‌شوند، اغلب به صورت موضعی می‌کنند و این باعث می‌شود تا فرد دچار آبریزش بینی و چشم شود. این آلرژی که به نوعی حساسیت می‌باشد، در پوست و ظاهر افراد بروز کرده و دچار نشانه‌هایی می‌شود که ظهور آن‌ها باعث ایجاد احساسات بدی شده و خللی برای زیبایی افراد می‌شود. یکی از این خلل بروز لکه‌هایی به صورت خال‌هایی ریز و کوچک می‌باشد که به صورت نقطه‌های کوچک، ولی به کرات و به صورت توده‌ای در صورت فرد ایجاد می‌شود.

یکی از دلایل ایجاد حساسیت آنافیلاکسی، تغذیه نامناسب است

این حساسیت در اثر عوامل متعدد و متفاوتی ایجاد می‌شود که برخی از آن‌ها شناخته و برخی از آن‌ها همچنان ناشناخته باقی مانده‌اند. به نظر محققان اصلی‌ترین دلیل بروز این حساسیت و آسیب پوستی تغذیه نامناسب و استفاده از روغن‌های صنعتی است که باعث جهش‌های سلولی شده و در نتیجه باعث بروز حساسیت‌های مذکور می‌شود.

بدین دلیل باید اذعان داشت برای جلوگیری از حساسیت‌های آنافلاکسی و یا آتوپی، تغذیه نقش حائز اهمیت دارد. بدین دلیل باید الگوی تغذیه روزانه فرد اصلاح شده و مواد غذایی طبیعی جایگزین مواد غذایی صنعتی شود. یکی از مواد غذایی که امروزه طرفداران بسیاری دارد، چیپس‌های صنعتی است. از این‌رو باید تا حد ممکن از مصرف این مواد، جهت حفظ زیبایی جلوگیری کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *