جوش سرسیاه

جوش سرسیاه

جوش سرسیاه یکی از ضایعه‌های پوستی است. کلینیک زیبایی دکتر سعیدزاده آماده رفع چنین ضایعه پوستی به شما است. انسان از ابتدا راهکارهای گوناگون برای افزایش زیبایی خود را بررسی و بسیاری از انان را مورد استفاده قرار داده است در این راستا وجود برخی از ضایعه‌های پوستی باعث می‌شود تا هر یک از آن‌ها به عنوان ضایعه‌ای مانع از زیبایی انسان شود و با ظاهر شدن هر یک انسان احساس بدی داشته و به عنوان مانعی در زیبایی وی تلقی شود. یکی از عارضه‌ها و به نوعی آسیب‌های پوستی که به نوعی آسیب تلقی می‌شود، جوش سر سیاه است.

یکی از ضایعه‌های پوستی انسان، جوش سرسیاه است.

جوش‌های سر سیاه، لکه‌ها و نقاط آزاردهنده‌ای به شمار می‌آیند که بر روی پوست ظاهر شده و عموماً به دلیل سلول‌های مرده پوست می‌باشد.  جوش‌های سرسیاه، ناشی از منافذ بسته پوستی است که عدم ارتباط با اکسیژن باعث اکسید شدن و در نتیجه سیاه شدن آن‌ها می‌شود. برای برطرف کردن این جوش‌های سرسیاه افزون بر مراجعه به متخصص پوست و استفاده از لایه‌بردارهای شیمیایی، می‌توان از لایه‌بردارهای طبیعی و شیوه‌های خانگی نیز استفاده کرد. یکی از طبیعی‌ترین ماسک‌های خانگی، سفیدۀ تخم مرغ است.

جوش سرسیاه

ماسک سفیدۀ تخم مرغ برای پر کردن موقت منافذ پوست نیز کاربرد دارد و مانع از ایجاد جوش سرسیاه می‌شود. ماسک شیر و عسل، ماسک دیگری است که کاربرد بسیاری دارد. از آنجایی که عسل باعث نرمی و لطافت پوست و همچنین شیر باعث نرمی و آب رسانی به لایه‌های زیرین می‌شود، عسل و دارچین ترکیب دیگری است که کاربرد بسیاری در رفع باکتری‌ها، جوش‌های سرسیاه و آکنه دارد. این ترکیب باعث می‌شود تا منافذ پوستی را پر کرده و سپس بیرود می‌کشد.

کلینیک دکتر سعیدزاده آماده رفع این ضایعه پوستی است.

دارچین نیز در سلامتی، درخشش و نرمی نیز تأثیر دارد. اما برای پیشگیری از بروز چنین جوش‌هایی بهتر است پوست به خصوص پوست صورت را یک یا دو بار روزانه با پوست شسته شود. این کار باعث می‌شود تا سیوم‌ها و ضایعات پوستی برطرف شده و منافذ پوستی تمیز شوند. ماساژ پوست با یخ از دیگر راهکارهایی است که باعث سفت شدن پوست و همچنین پاکسازی پوست می‎شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *