نور خورشید و تیرگی پوست

تیرگی پوست و جلوگیری از آن

وقتی پوست شما در مقابل اشعه ی ماوراء بنفش قرار می گیرد برای محافظت از خود ملانین ترشح می کند.ملانین اصطلاحی است که برای رنگ دانه های پوستی طبیعی به کار می رود و این باعت تیرگی پوست شما می شود.اما تیرگی پوست خود می تواند نشانه ی آسیب پوستی باشد.تنها راه پیشگیری از تیرگی پوستتان محافظت از ان در برابر امواج ماوراء بنفش است که باعث برنزه شدن، سرطان پوست، پیری زود رس و چین و چروک شدن پوست می شود.

راه های مختلفی برای جلوگیری از تیرگی پوست وجود دارد،

مانند لوسیون ها لباس و محصولات مراقبت کننده.

۱ استفاده از ضدآفتاب؛ لوسیون ها کرم ها و ضد افتاب ها پوستتان را با راه های مختلف در مقابل آسیب محافظت می کنند اما هدف همه شان محافظت از پوست شما در مقابل خورشید است.ضد آفتاب از ورود اشعه های ماوراء بنفش به داخل پوستتان جلوگیری می کند.دنبال یک ضدآفتاب باطیف گسترده بگردیدکه SPFبالای ۳۰ داشته باشد. ضدافتاب ژلی برای نواحی پرموی پوست مناسب تر است.ضد آفتاب را نیم ساعت قیل از بیرون رفتن استفاده کنید.ضد افتابتان را بعد از استخر، عرق کردن و یا هر دو ساعت تجدید کنید.

نور خورشید و تیرگی پوست

نور خورشید و تیرگی پوست

۲صورت خود را بپوشانید؛ برای جلوگیری از برنزه شدن پوست صورتتان از یک کلاه لبه دار بزرگ استفاده کنید.

۳از نور خورشید منعکس شده دوری کنید؛

امواج خورشیدی از روی سطوح مختلفی منعکس می شوند.مراقب امواج منعکس شده ی خورشید باشید زیرا این امواج هم می توانند باعث تیرگی پوست باشند.

۴غذاهایی بخورید که حاوی امگا ۳ هستند؛ شواهد محکمی وجود دارد که خوردن غذاهایی که حاوی امگا۳ هستند؛ پوستتان را در مقابل امواج حفظ می کنند.با این حال لازم است تغذیه همراه با مصرف ضدافتاب باشد.غذاهای حاوی امگا۳ عبارتند از ماهی آزاد، ماهی هالیبوت،گیاهان بی ساقه و برگ،روغن دانه ها و دانه ی شاهدانه.

۵شکلات تلخ بخورید.شکلات تلخ حاوی آنتی اکسیدان های مختلفی است که از پوستتان در برابر آسیب های امواج خورشید محافظت می کنند. سعی کنید هر روز دوقطعه شکلات تلخ بخورید.از خوردن شکلات های شیری و هر گونه شکلاتی که حاوی شیر است خودداری کنید.زیرا باعث می شوند که بدن انتی اکسیدان هارا از دست بدهد.

امیدواریم بتوانید با به کار گیری نکات گفته شده پوستی سالم و شاداب داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *