تفاوت مزو ژل و مزوتراپی در چیست؟

تفاوت مزو ژل و مزوتراپی در چیست؟

همه چیز درباره تفاوت مزو ژل و مزوتراپی

با افزایش سن تغییرات و مشکلات پوستی مانند چین و چروک روی پوست صورت به وجود می‌آید که حس ناخوشایندی به افراد می‌دهد. خوشبختانه امروزه برای رفع مشکلات پوست راهکارهای جدید و متنوعی برای افراد مختلف وجود دارد. برای جوانسازی پوست می‌توان به روش‌های مزو ژل و مزوتراپی اشاره کرد. برای افرادی که به دنبال انجام اعمال زیبایی پوست هستند این سوال‌ها مطرح می‌شود که تفاوت مزو ژل و مزوتراپی در چیست؟ روش مزوتراپی بهتر است یا روش مزو ژل؟

در این مقاله قصد داریم به معرفی روش‌های مزوتراپی و مزو ژل و تفاوت آن‌ها بپردازیم.

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی برای درمان و زیبایی پوست استفاده می‌شود. در روش مزوتراپی براساس نوع مشکل پوستی فرد، نوع ماده‌ای که در لایه میانی پوست تزریق می‌شود تعیین می‌گردد. کاربرد روش مزوتراپی برای برطرف کردن معضلات پوستی مانند رفع لکه‌های تیره پوستی،  التهاب، گردش خون ضعیف و رفع چین و چروک است. مزوتراپی همچنین می‌تواند در درمان مشکلات مو مانند ریزش مو، کاهش کیفیت مو و موهای ضعیف و شکننده مؤثر باشد. با تزریق مواد مغذی موردنیاز به پوست سر و ریشه مو، تغذیه بهتری به موها می‌رسد و قوی‌تر و سالم‌تر می‌شوند. این روش عموماً به‌صورت جلسات متعدد انجام شده و نتایج آن در زمان کوتاهی مشخص می‌شوند. علاوه بر این، مزوتراپی از روش‌های غیرجراحی بوده و با کمترین عوارض در مقایسه با روش‌های جراحی صورت می‌گیرد.

مزو ژل چیست؟

این روش برای جوانسازی پوست استفاده می‌شود و یکی از انواع روش‌های مزوتراپی می‌باشد. مزو ژل ماده ژل مانندی بوده که ترکیب اصلی آن هیالورونیک اسید است و از مزیت‌های مهم روش مزو ژل می‌توان به بازیابی کلاژن از دست رفته، پر کنندگی، جوانسازی پوست و نتیجه‌گیری فوری اشاره کرد. استفاده از مزو ژل درمانی بوده که به وسیله تزریق مواد مغذی و ترمیمی به لایه عمیق پوست انجام می‌شود. این مواد مغذی شامل هیالورونیک اسید، پپتیدها، ویتامین و مواد دیگری است که به پوست انرژی می‌دهند و موجب بازسازی و تقویت بافت آن می‌شوند.

تفاوت مزو ژل و مزوتراپی در چیست؟

تکنیک‌های مزوتراپی و مزوژل از خدمات رایج و بروز برای درمان و جوانسازی پوست می‌باشد که وجود تفاوت‌های اساسی بین این دو تکنیک باعث محبوبیت خاصی تکنیک مزو ژل در مقایسه با مزوتراپی خواهد شد. در ادامه به تفاوت اساسی بین آن‌ها اشاره می کنیم:

  • اساسی‌ترین تفاوت موجود در مزو ژل و مزوتراپی در ترکیبات مزو ژل می‌باشد که به علت وجود پروتئین کلاژن و ۴۸ درصد ترکیبات هیالورونیک اسید، باعث افزایش قابلیت پرکنندگی نسبت به مزوتراپی شده است. به همین دلیل میزان جوانسازی پوست در تکنیک مزو ژل چندین برابر بیشتر از روش مزوتراپی است و نتیجه موفقیت آمیزتری دارد.
  • ۲تفاوت دیگر موجود بین این دو تکنیک این است که روش مزو ژل برای پیشگیری از پیری پوست و جایگزینی کلاژن از دست رفته نسبت به روش مزوتراپی بسیار موثرتر است.
  • در روش مزو ژل بلافاصله بعد از تزریق اثرات آن قابل مشاهده است ولی در روش مزوتراپی بعد از چند جلسه اثرات آن مشاهده می‌شود.‌
  • ‌روش مزو ژل باعث سفت شدن پوست می‌شود و حالت طبیعی به پوست می‌دهد.‌
  • تکنیک مزو ژل دارای تاییدیه ce اروپا و وزارت بهداشت می‌باشد و در سطح جهانی جایگاه بهتری نسبت به روش مزوتراپی دارد.
  • تنها کاربرد مزوتراپی رفع چین و چروک بوده در حالی که مزو ژل کاربردهای بسیاری از جمله زاویه دار کردن فک، رفع مشکلات مربوط به بینی، بهبود ظاهری چهره، درمان جای جوش، سفت و احیا شدن پوست، از بین بردن گودی زیر چشم، از بین بردن چاله‌های عمیق پوستی، برطرف کردن خط لبخند و خط اخم و حجم دادن و پر کردن قسمت‌های مختلف صورت دارد.
تفاوت مزو ژل و مزوتراپی

تفاوت مزو ژل و مزوتراپی

سخن آخر

به دلیل عوامل متعددی در ایجاد چین و چروک روش‌های مختلفی برای جوانسازی پوست وجود دارد. در این مقاله تفاوت مزو ژل و مزوتراپی را بررسی کردیم و با توجه به مزیت‌ها و کاربردهای بیشتر روش مزو ژل نسبت به روش مزوتراپی بهتر است از روش مزو ژل برای رفع چین و چروک و جوانسازی پوست استفاده کنید. دکتر نازیلا سعیدزاده در بهترین کلینیک زیبایی پوست و مو در پاسداران عمل زیبایی را در شرایطی کاملا بهداشتی و با استفاده از مواد مرغوب انجام می‌دهد.‌ با اطمینان خاطر برای انجام اعمال زیبایی پوست می‌توانید به کلینیک دکتر سعیدزاده مراجعه فرمایید.