تفاوت بوتاکس مصپورت و دیستون

تفاوت بوتاکس مصپورت و دیستون

با شباهت‌ها و تفاوت‌های بوتاکس دیستون و مصپورت آشنا شوید.

تفاوت بوتاکس مصپورت و دیستون چیست؟ کدام یک از این دو نوع بوتاکس بهتر است؟ جوانسازی پوست صورت آقایان و خانم‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. امروزه یکی از روش‌های زیبایی و جوانسازی تزریق بوتاکس است که دکتر نازیلا سعیدزاده به بهترین نحو و با استفاده از برندهای معتبر این کار را انجام می‌دهند.‌ بوتاکس یک نوع سم است که به وسیله نوع خاصی از باکتری‌ها به وجود می‌آید. در ادامه با ما همراه باشید تا تفاوت بوتاکس مصپورت و دیستون را بیشتر بدانید.

بوتاکس دیستون

بوتاکس دیستون چیست؟ این بوتاکس هم مانند سایر بوتاکس‌ها عمل می‌کند و باعث از کار افتادن اسپاسم‌های عصبی در یک ناحیه از عضلات می‌شود‌. بعد از اینکه دیستون تزریق شد ماهیچه‌ها تحت تاثیر آن قرار می‌گیرند. سپس مواد بوتاکس با حرکت به سمت انتقال دهنده‌های عصبی مانع از رها شدن استیل کولین می‌شوند که همین موضوع حرکت ماهیچه‌ها را متوقف می‌کند. فلج شدن موقتی عضلات که با تزریق بوتاکس رخ می‌دهد باعث از بین رفتن چین و چروک و صاف شدن عضلات می‌شود‌. از آن برای جوانسازی و رفع چین و چروک خط اخم، پوست گردن، خط خنده، گونه‌ها، دور چشم و … استفاده می‌شود. ماده بوتاکس ضرری برای بدن ندارد و به وسیله کلیه‌ها دفع می‌شود‌ و ماندگاری آن بین سه تا شش ماه است.

بوتاکس مصپورت

بوتاکس مصپورت هم مانند دیستون توسط شرکت‌های معتبر ایرانی ساخته می‌شود. این بوتاکس عملکرد و کارایی یکسانی با نوع دیستون دارد اما نتیجه آن دیرتر از بوتاکس دیستون دیده می‌شود. مصپورت پروتیین‌های کم‌تری نسبت به بوتاکس دیستون دارد و همین موضوع باعث تفاوت بین این دو شده است.‌به دلیل اینکه مولکول‌های موجود در این بوتاکس ظریف هستند، از آن بیشتر برای نواحی ظریف و نازک استفاده می‌شود.از بین بردن خط اخم بین دو ابرو و خطوط روی پیشانی از مهم‌ترین کاربردهای این بوتاکس است.

تفاوت بوتاکس مصپورت و دیستون

بوتاکس مصپورت و دیستون شباهت‌های بسیار زیادی به هم دارند با این وجود دارای تفاوت‌هایی نیز هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا تفاوت این دو را با هم بررسی کنیم.

میزان اثرگذاری

عملکرد این دو بوتاکس تقریبا شبیه به یکدیگر است، اما مدت زمان انتظار برای نتیجه‌گیری و میزان تأثیرگذاری آن‌ها متفاوت است. نتیجه بوتاکس دیستون همان لحظه قابل مشاهده است اما بوتاکس مصپورت ۴ تا ده روز زمان نیاز دارد تا نتیجه‌ آن مشخص شود. سرعت پخش مواد تزریق شده در بوتاکس دیستون بیشتر است و ماندگاری آن هم بالاتر خواهد بود.

ساختار

بوتاکس مصپورت به صورت پودری است و شرایط نگهداری خاصی ندارد. برای تولید بوتاکس دیستون از لاکتوز استفاده می‌شود که امکان فاسد شدن آن وجود دارد و شرایط نگهداری آن باید به خوبی رعایت شود.

تفاوت در تزریق

برای تزریق بوتاکس مصپورت باید مواد بیشتری نسبت به دیستون تزریق کرد.

انواع بوتاکس

انواع بوتاکس

بوتاکس مصپورت بهتر است یا بوتاکس دیستون؟

انتخاب اینکه بوتاکس مصپورت بهتر است یا بوتاکس دیستون کار آسانی نیست. در صورتی که می‌خواهید نتیجه کار بلافاصله بعد از بوتاکس مشخص شود از بوتاکس دیستون استفاده کنید. اما افرادی که به قند شیر حساسیت دارند نباید از دیستون استفاده کنند به دلیل اینکه در این بوتاکس از لاکتوز استفاده می‌شود‌. اگر مدت ماندگاری بوتاکس برای شما اهمیت دارد از بوتاکس دیستون استفاده کنید به دلیل اینکه ماندگاری بیشتری دارد.

فواید بوتاکس مصپورت و دیستون

استفاده مداوم و طولانی مدت از بوتاکس باعث کاهش اثرگذاری آن و بروز بیماری‌های خود ایمنی می‌شود. بوتاکس مصپورت به دلیل داشتن پروتئین کم‌تر توانایی پخش یکنواختی دارد و طبیعی‌تر دیده می‌شود. عوارض جانبی در این دو نوع بوتاکس بسیار ناچیز است و نیاز به استفاده از داروهای بیهوشی در آن‌ها نیست. این بوتاکس‌ها خطوط عمیق و چروک‌های سطحی پوست را از بین می‌برند و به جوانسازی آن کمک می‌کنند.

نتیجه گیری

تفاوت بوتاکس مصپورت و دیستون را با هم بررسی کردیم. همانطور که متوجه شدید این دو نوع بوتاکس شباهت زیادی به یکدیگر دارند. بوتاکس برای کاهش چین و چروک و جوانسازی در خانم‌ها و آقایان کاربرد دارد. ماندگاری این دو بوتاکس تقریبا یکسان است و بین ۴ تا ۶ ماه طول می‌کشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *