تعداد شات لیزر برای نواحی بدن

تعداد شات لیزر برای نواحی بدن

برای هر کدام از نواحی بدن تعداد شات موردنظر به چه میزان است؟

یکی از شیوه‌های نوین و پرطرفدار برای خلاص شدن از شر موهای زائد بدن و از بین بردن آن‌ها استفاده از لیزر است. اگر شما هم قصد دارید از این شیوه استفاده کنید و به دنبال کسب اطلاعات در مورد آن هستید، حتما تا انتهای مقاله از سایت دکتر نازیلا سعیدزاده همراه ما باشید. استفاده از لیزر، ۹۰ درصد موهای زائد شما را از بین می‌برد. یکی از مباحث کلیدی در این شیوه تعداد شات لیزر برای نواحی بدن است که ما در ادامه در مورد آن به طور کامل توضیح خواهیم داد.

معنای شات لیزر چیست؟

شیوه کار دستگاه‌های لیزر مو به این گونه است که این دستگاه‌ها، اشعه لیزر را با متمرکز کردن پرتوهای نوری، آن‌ها را بر روی سطح پوست می‌تابانند. رنگدانه‌هایی که در ریشه موها وجود دارد به همراه فولیکول‌های مو این اشعه‌ها را جذب می‌کنند و با ایجاد حرارت آن‌ها را می‌سوزانند‌. معمولا لیزر مو در چند مرحله انجام می‌شود که تکرار این کار در مراحل مختلف به مرور رشد مو در ناحیه مدنظر را متوقف می‌کند. تکنسین در محل مورد نظر دستگاه لیزر را قرار می‌دهد و با فشار وارد کردن به کلید، اشعه لیزر را به نقطه مورد نظر روی پوست شلیک می‌نماید. به هر بار شلیک و تابیده شدن اشعه بر روی پوست بدن در ناحیه مورد نظر یک شات می‌گویند. به تعداد دفعات تخلیه انرژی حاصل از لیزر در یک ثانیه بر روی سطح پوست یک ناحیه از بدن فرکانس یا تعداد شات لیزر در ثانیه می‌گویند.

علت تفاوت تعداد شات لیزر در نواحی مختلف بدن

معمولا برای تعیین تعداد شات لیزر بر روی یک ناحیه از بدن عوامل مختلفی را مد نظر می‌گیرند که این عوامل شامل موارد زیر است.

  • ضخامت موهای زائد فرد در ناحیه مورد نظر
  • تراکم موها در محل انجام لیزر
  • رنگ پوست فرد
  • قد و وزن مراجعه کننده
  • ویژگی‌های دستگاه لیزر

در مورد ویژگی‌های دستگاه لیزر باید گفت که دستگاه‌هایی که برای انجام لیزر از آن‌ها استفاده می‌کنند در انواع و مدل‌های مختلفی است. علاوه بر داشتن ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد هر دستگاه،در هر کدام از این دستگاه‌ها تعداد شات‌های مورد استفاده هم نیز متفاوت است. به طور مثال در دستگاه لیزر کندلا الکس تعداد شات لیزر موهای زیر بغل در پوست روشن بین ۱۰ تا ۱۵ شات است که این رقم در دستگاه‌های دیگر نیز متفاوت است. معمولا تعداد شات‌ها بر روی پوست روشن کم‌تر از تعداد استفاده شده آن بر روی پوست تیره است. در مورد ضخامت موها هم نیز شیوه کار به این گونه است که در موهای با ضخامت زیاد تعداد شات لیزر بیشتر از موهای ظریف‌تر است.

تعداد شات لیزر

تعداد شات لیزر

تاثیر تعداد شات‌های لیزر بر روی هزینه لیزر موهای زائد بدن

محاسبه هزینه لیزر موهای زائد بدن از گذشته نسبت به امروز تغییراتی داشته است. به طور معمول در گذشته هزینه لیزر با توجه به تعداد شات‌های مورد استفاده برای لیزر موهای زائد سنجیده می‌شد. به گونه‌ای که هر چقدر تعداد این شات‌ها بیشتر باشد هزینه لیزر هم بیشتر بوده است. اما در حال حاضر نحوه محاسبه هزینه لیزر موهای زائد بر اساس معیارهای دیگری سنجیده می‌شود. معیارهایی که در مقدار هزینه لیزر تاثیرگذار هستند عبارتند از:

  • تعیین مقدار هزینه بر اساس ناحیه مورد نظر
  • نوع پوست مراجعه کننده
  • نوع مو بیمار

باید گفت در مراکز و کلینیک‌های زیبایی تعرفه لیزر موهای زائد با توجه به موارد گفته شده مشخص شده است.

خلاصه

لیزر یکی از شیوه‌های جدید برای خلاص شدن از شر موهای زائد است. به هر بار تابش اشعه لیزر بر روی پوست در اصطلاح شات می‌گویند. باید گفت تعداد شات‌ها در هر فرد با توجه به شرایط پوست و مو مراجعه کننده و عوامل دیگر متفاوت است. تعداد شات لیزر و تخصص تکنسین از عوامل تاثیرگذار در از بین بردن موهای زائد است. بهتر است که برای لیزر موهای زائد خود به مراکز معتبر مراجعه کنید. کلینیک برتر زیبایی در تهران، یکی از مراکز معتبر لیزر موهای زائد است که زیر نظر دکتر نازیلا سعیدزاده این خدمات ارائه می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *