تاثیرات واکسن گارداسیل در درمان زگیل تناسلی

تاثیرات واکسن گارداسیل در درمان زگیل تناسلی

واکسن گارداسیل در درمان زگیل تناسلی

در حال حاضر یکی از بیماری‌های رایج در جوامع گوناگون بیماری زگیل تناسلی است. سرعت بالای  شیوع این بیماری باعث شده است که با اولین تماس جنسی انتقال پیدا کند. به تازگی دانشمندان توانسته‌اند با تولید نوعی واکسن به نام گارداسیل از بروز این بیماری جلوگیری نمایند. اگر تمایل دارید در مورد تاثیرات واکسن گارداسیل در درمان زگیل تناسلی بیشتر بدانید چند دقیقه از وقت خود را صرف مطالعه این مقاله از سایت دکتر نازیلا سعیدزاده نمایید.

تاثیرات واکسن گارداسیل در درمان زگیل تناسلی

تولید واکسن گارداسیل یکی از شیوه‌های پیشگیرانه جهت جلوگیری از شدت یافتن این بیماری است. این واکسن از بیماری‌های خطرناکی مانند انواع سرطان‌های مربوط به رحم و مقعد که در نتیجه ابتلا به این بیماری حادث می‌شوند نیز جلوگیری می‌نماید.‌ شاید بتوان گفت برای افراد مبتلا به این بیماری تزریق این واکسن تاثیری در درمان زگیل تناسلی آن‌ها ندارد اما باعث می‌شود که فرد به انواع دیگر ویروس‌ها مبتلا نگردد. افراد مبتلا به زگیل تناسلی در صورت ابتلا به نوعی ویروس به پاپیلومای انسانی مبتلا می‌شوند که این ویروس عاملی برای ابتلا به انواع سرطان‌ها است. به همین جهت استفاده از واکسن برای این افراد لازم و ضروری است.

تعداد دفعات تزریق واکسن و محل تزریق آن

این واکسن را در سه نوبت تزریق می‌نمایند که در هر بار تزریق مقدار نیم میلی‌لیتر از واکسن وارد بدن می‌شود. بعد از دو ماه از تزریق واکسن اول نیز باید دومین واکسن را تزریق نمود و واکسن سوم ۶ ماه بعد از واکسن اول تزریق می‌گردد.

سن تزریق واکسن گارداسیل

باید گفت که بهترین سن برای تزریق این واکسن قبل از رسیدن به سن بلوغ و شروع فعالیت جنسی است. با شروع فعالیت جنسی احتمال به وجود آمدن زگیل تناسلی وجود دارد اما اگر قبل از آن فرد این واکسن را دریافت کند بدن او نسبت به این بیماری در امان است. معمولا در دختران در سن ۱۱ به بعد این واکسن را تزریق می‌کنند و تا سن ۲۶ سالگی هنوز امکان تزریق این واکسن نیز وجود دارد. شروع سن تزریق واکسن در پسران از ۱۱ سال و تاثیر آن تا ۲۱ سال نیز است. توجه داشته باشید امکان تزریق این واکسن در سنین بالاتر نیز وجود دارد اما هر چقدر سن بالاتر باشد میزان تاثیرگذاری واکسن کم‌تر خواهد بود. پس بهتر است برای درمان در سنین پایین‌تر واکسن آن را دریافت کرد.

تاثیرات واکسن گارداسیل

تاثیرات واکسن گارداسیل

عوارض دریافت واکسن گارداسیل

زگیل تناسلی و درمان آن یکی از دغدغه‌های بزرگ در جوامع امروزی است که بهترین شیوه برای کاهش خطرات زگیل تناسلی استفاده از واکسن است. استفاده از این شیوه در کنار مزایای خود عوارض بسیار کمی نیز دارد که به مرور زمان از بین خواهند رفت.این عوارض عبارتند از:

 • غش
 • تب
 • خارش
 • سوزش
 • تهوع
 • احساس درد در محل تزریق واکسن
 • تورم

چه افرادی نباید واکسن گارداسیل تزریق کنند

تزریق واکسن در افراد زیر ممنوع است.

 • زنان باردار
 • زنان شیرده
 • کودکان زیر ۹ سال
 • افرادی که نقص سیستم ایمنی دارند.

انواع واکسن گارداسیل

در حال حاضر سه نوع واکسن گارداسیل در بازار وجود دارد که این واکسن‌ها شامل:

 • واکسن دو ظرفیتی، دو تیپ ۱۶ و ۱۸ ویروس HPV را پوشش می‌دهد.
 • واکسن ۴ ظرفیتی، علاوه بر تیپ‌های واکسن دو ظرفیتی تیپ ۶ و ۱۱ HPV را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.
 • واکسن ۹ ظرفیتی، این واکسن علاوه بر تیپ‌های دو نوع واکسن دیگر تیپ‌های ۳۱، ۳۳، ۴۵، ۵۲ و ۵۸ را نیز پوشش می‌دهد.

خلاصه

به دلیل شیوع سریع ویروس HPV درمان بیماری زگیل تناسلی یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های افراد و متخصصین است. در حال حاضر دانشمندان با تولید این واکسن مانع پیشرفت بیشتر این بیماری شده‌اند. افرادی که رابطه جنسی متعددی دارند بیشتر در معرض این بیماری هستند و بهتر است برای مشاوره و درمان این بیماری به متخصصین مراجعه نمایند. دکتر نازیلا سعیدزاده یکی از بهترین متخصصین درمان زگیل تناسلی است که افراد می‌توانند جهت انجام مشاوره به این پزشک متخصص مراجعه نمایند. در این راستا با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *