بوتاکس یا فیلر پوستی؟

بوتاکس یا فیلر پوستی؟ مسئله این است!

تزریق بوتاکس و فیلرهای پوستی به دلیل داشتن قابلیت تهاجمی کم و ارائۀ بهترین نتایج به یک اندازه شهرت دارند. به طوری که هر دوی آنها با چین و چروک و علائم پیری مبارزه می‌کنند. با این حال، این دو گزینه جه تفاوت‌هایی با هم دارند؟ پاسخ این سوال را باید در موارد استفاده، کارایی، هزینه و عوارض جانبی پیدا کرد. در این راستا، ما در این مطلب راهنما قصد داریم تفاوت این دو گزینه را به شما توضیح دهیم تا شما بتوانید بهترین گزینه را برای درمان عیوب پوست خود انتخاب کنید.

بوتاکس

عملکرد بوتاکس به گونه‌ای است که با فلج کردن ماهیچه‌های محل تزریق مانع ایجاد چین و چروک روی پوست می‌شود. به عبارت دیگر، از بوتاکس به عنوان یک درمان زیبایی برای درمان چین و چروک‌هایی مانند خطوط اخم، خطوط بین ابروها، خطوط دور لب‌ها و همچنین چین و چروک‌های زیر چشم استفاده می‌کنند. علاوه بر این، از بوتاکس برای درمان سردردهای میگرنی نیز استفاده می‌شود.

اگر بخواهیم دربارۀ اثرات جانبی بوتاکس صحبت کنیم باید بگوئیم که معمولاً عوارض جانبی خفیفی دارد. ممکن است در محل تزریق کمی کبودی یا حساسیت ایجاد شود. همچنین، احتمال دارد در روز اول کمی سردرد داشته باشید. با این حال، اگر به بهترین کلینیک زیبایی مراجعه کنید یک متخصص زیبایی خوب قبل از آغاز درمان و با مشاورۀ اول تمام اطلاعات مورد نیاز در اختیار شما قرار خواهد داد. پس جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

به طور کلی تزریق بوتاکس برای تمامی افراد به جز زنان باردار ایمن در نظر گرفته می‌شود. همچنین، نتایج تزریق بوتاکس معمولاً بین ۳ تا ۶ ماه ماندگاری دارد.

فیلر پوستی

عموماً فیلرهای پوستی به نواحی فرورفتۀ پوست حجم می‌دهند. به عبارت دیگر، تزریق این فیلرها تمامی چین و چروک‌ها و شکاف‌ها را درمان می‌کند. به طور کلی دو نوع فیلر اصلی وجود دارد که در ساختار یکی اسید هیالورونیک و در ساختار دیگری هیدروکسی آپاتیت کلسیم وجود دارد. در وهلۀ اول، اسید هیالورونیک به طور طبیعی در پوست یافت می‌شود و پوست شما را تو پُر نگه می‌دارد.

توجه داشته باشید که کاهش غلظت اسید هیالورونیک به ایجاد چین و چروک و خطوط باریک روی پوست منجر می‌شود. از این لحاظ، این اسید در فیلرهای پوستی وجود دارد که به نواحی کم حجم تزریق می‌شود. ماندگاری نتایج تزریق فیلر پوستی حاوی اسید هیالورونیک نیز معمولاً بین ۶ تا ۱۲ ماه است. از طرف دیگر، کلسیم هیدروکسی آپاتیت نیز در استخوان‌ها وجود دارد که در فیلرهای پوستی نیز استفاده می‌شود.

تزریق فیلر پوستی مانند بوتاکس به رفع چین و چروک پوستی کمک می‌کند

تزریق فیلر پوستی مانند بوتاکس به رفع چین و چروک پوستی کمک می‌کند

در نتیجه، نتایج طولانی‌تری را نسبت به اسید هیالورونیک ارائه می‌دهد. علاوه بر این، با افزایش تولید طبیعی کلاژن برای رفع خطوط عمیق و چین و چروک‌ها عملکرد بسیار خوبی دارد. اساساً تزریق فیلرهای پوستی ممکن است عوارض جانبی ملایمی مانند واکنش های آلرژیک، کبودی، خارش، قرمزی، جای زخم یا بی حسی داشته باشد. با این حال، این عوارض موقتی هستند و حداکثر ممکن است بین ۶ تا ۱۲ روز طول بکشند.

توجه داشته باشید که در صورت داشتن تورم استفاده از کمپرس یخ موثر است. از لحاظ ایمنی نیز فیلرهای پوستی تولید شده توسط برندهای معتبر بی‌خطر و امن هستند. با این حال، چنانچه باردار هستید یا به محتویات فیلر تزریقی حساسیت دارید، بهتر است روش دیگری را برای درمان در نظر بگیرید.

بوتاکس یا فیلر پوستی؟ کدام بهتر است؟

نمی‌توان پاسخ قاطعی به این سوال داد و جواب نهایی تا حدود زیادی به نیازها و خواسته‌های شما بستگی دارد. عموماً فرایند پیری پوست از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است و به ژنتیک، سبک زندگی و برخی عوامل دیگر مرتبط است. از این لحاظ، تزریق بوتاکس برای خطوط کم عمق پیشانی مناسب‌تر است. با این حال، درمان چروک‌های عمیق‌تر مانند خطوط بالای ابروها با بوتاکس کمی مشکل‌تر انجام می‌شود.

برای خلاصی از چین و چروک زیر چشم هم تزریق بوتاکس و هم فیلر پوستی نتایج مثبتی به همراه خواهد داشت. به طوری که بوتاکس در جلوگیری از خطوط پنجه کلاغی، بالا بردن ابروها و جوان‌تر نشان دادن چشم‌های شما عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد. از طرف دیگر، فیلرهای پوستی می‌توانند به نواحی چین و چروک دار دور چشم  حجم خوبی دهند. در مورد گونه‌ها نیز فیلرهای پوستی درمان مناسبی برای کانتور گونه‌های شما محسوب می‌شوند.

به طوری که با برجسته کردن گونه‌ها نتایج طبیعی را به شما ارائه می‌دهند. در نهایت به لب‌ها می‌رسیم. تزریق بوتاکس و فیلر پوستی در ناحیۀ دهان عملکرد خوبی دارد. از این لحاظ، فیلرهای پوستی با صاف کردن خطوط باریک باعث آبرسانی و افزایش حجم لب‌های شما می‌شوند. بوتاکس نیز با شل کردن ماهیچه‌ها علاوه بر فرم دهی به لب‌ها آن‌ها را بزرگتر و پرتر نشان می‌دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *