بهترین فصل برای لیزر موهای زائد

بهترین فصل برای لیزر موهای زائد

آشنایی با بهترین فصل برای لیزر موهای زائد

اگر قصد انجام لیزر را دارید آیا می‌دانید بهترین فصل برای لیزر موهای زائد چه فصلی است؟ تابحال به این موضوع توجه کرده‌اید؟ در این مطلب از وب سایت دکتر نازیلا سعیدزاده شما را با بهترین فصل برای این کار آشنا خواهیم کرد.

بهترین فصل برای لیزر موهای زائد

برای دارا بودن پوستی تمیز و فاقد موهای زائد باید در فصل‌های خنک سال جهت لیزر اقدام کنید. زمستان و پاییز و بهار بهترین فصل برای لیزر موهای زائد محسوب می‌شوند. زیرا لیزر در این فصل‌ها نتایج مطلوبی را به دنبال دارد. بیان این نکته اهمیت دارد که علاوه بر فصل مناسب، انتخاب کلینیک معتبر را فراموش نکنید. زیرا حتی با مراجعه در مناسب‌ترین زمان، تاثیرات مطلوب لیزر را دریافت نخواهید نمود.

این کلینیک‌ها دارای اعتبار بوده و از بهترین تجهیزات و متخصصین باتجربه و مجرب در امر لیزر بهره‌مند هستند. پس با مراجعه به کلینیک معتبر از خدمات این مراکز در بالاترین کیفیت و قیمت مناسب استفاده خواهید شد.

دلایل انتخاب پاییز و زمستان و بهار برای انجام لیزر

از دلایل مناسب بودن فصل‌های خنک سال برای لیزر موهای زائد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 نور خورشید

در فصل‌های سرد، تابش خورشید به صورت مایل بوده و بنابراین انرژی کم‌تری از خورشید به زمین می‌رسد. قبل از لیزر باید به مدت دو هفته در معرض تابش مستقیم خورشید قرار نگیرید زیرا نور مستقیم اثرات مثبت لیزر را کاهش می‌دهد. با توجه به عدم تابش مستقیم نور خورشید در فصل پاییز و زمستان و بهار بهترین فصل برای لیزر موهای زائد هستند.

پوشش رشد مو در زمستان

به طور کلی موهایی که پس از لیزر رشد می‌کنند پس از طی نمودن مدت کوتاهی دچار ریزش می‌شوند.ب از افراد، موهای رشد کرده در فواصل جلسات لیزر را می‌تراشند. در حالی که این موها دو تا سه هفته پس از لیزر خود به خود خواهند ریخت.

این موها را می‌توان با پوشیدن لباس گرم تا مدت شروع ریزش پنهان نمود. در حالی که در فصل‌های گرم به دلیل پوشیدن لباس‌های کوتاه و نازک، این امر میسر نیست.

عدم بروز عوارض لیزر

التهاب، ایجاد کبودی و در برخی موارد سوختگی، از جمله عوارض لیزر موهای زائد بدن هستند. احتمال بروز این علائم در فصول سرد در پایین‌ترین حد قرار دارد. زیرا وضعیت بدنی بیمار در فصل پاییز و زمستان در بهترین حالت قرار می‌گیرد.

سهولت در انجام مراقبت‌های پس از لیزر

انجام آسان مراقبت‌های بعد از لیزر یکی دیگر از دلایل انتخاب پاییز و زمستان به عنوان بهترین فصل برای لیزر موهای زائد است. معمولاً افراد این فصول را برای مسافرت انتخاب نمی‌کنند. لذا برای سپری کردن در محیط منزل مدت زمان بیشتری را دارید.

کاهش درد

انقباض اندام‌ها در فصل‌های پاییز و زمستان و بهار، بیشتر از زمان‌های دیگر است. این موضوع دارای تأثیر زیادی در خنک کردن بدن می‌باشد. لذا بیمار در این فصول درد کم‌تری را احساس خواهد کرد.

روشن بودن پوست

سرد شدن هوا در فصل زمستان باعث روشن‌تر شدن رنگ پوست می‌شود. این امر باعث شده تا موها رنگ تیره‌تری پیدا کنند. همین موضوع دلیل انتخاب فصل زمستان به عنوان بهترین فصل برای لیزر موهای زائد است. زیرا کارایی دستگاه لیزر در پوست‌های روشن بیشتر و مؤثرتر خواهد بود.

 لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد در فصل تابستان

در این فصل از سال به دلیل تابش مستقیم خورشید، احتمال بروز عوارض شدید در ناحیه لیزر وجود دارد. در واقع در فصل تابستان امکان ایجاد سوختگی از نوع شدیدی در ناحیه لیزر افزایش می‌یابد. به همین دلیل پزشکان برای این اشخاص پمادهای مخصوص التهاب‌های موضعی را تجویز می‌کنند. به طور کلی لیزر مو در این فصل نیز می‌تواند انجام گردد.

نتیجه گیری

داشتن پوست و بدنی بدون موهای زائد از گذشته تا به امروز آرزوی اغلب افراد است. در گذشته با روش‌هایی سخت و دردناک این کار انجام می‌شد اما امروزه با روی کار آمدن دستگاه‌های لیزر می‌توان به راحتی از شر موهای زائد خلاص شد. در این مطلب از وب سایت دکتر نازیلا سعیدزاده شما را با بهترین فصل برای لیزر موهای زائد آشنا نمودیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *