بهترین رژیم غذایی برای شفاف سازی پوست

بهترین رژیم غذایی برای پوست سالم و شفاف

وضعیت سلامت پوست شما تا حد زیادی منعکس کنندۀ نوع رژیم غذایی و خوراکی‌هایی است که میل می‌کنید. در این راستا، آلودگی‌های محیطی، اشعه‌های خورشید، هورمون‌ها، استرس و رژیم غذایی نامناسب پوست شما را بی روح می‌کنند. به طوری که حتی صرف هزینه‌های زیاد برای خرید محصولات مراقبت از پوست نیز مشکل پوست شما را حل نمی‌کند. در عوض، شما نیاز دارید که به رژیم غذایی خود توجه بیشتری کنید تا پوستی سالم و شفاف داشته باشید.

ما در این مطلب می‌خواهیم شما را با بهترین رژیم غذایی برای شفاف سازی پوست را به شما معرفی کنیم تا شما پوستی با درخشش طبیعی داشته باشید.  

رژیم غذایی رنگین کمانی

رژیم غذایی رنگین کمانی یعنی رژیمی که حاوی میوه و سبزیجات فراوان است. رژیمی که سرشار از آنتی اکسیدان‌ها و ویتامین‌های مفید متعدد برای پوست هستند. در این راستا، آنتی اکسیدان‌ها از پوست شما در مقابل استرس اکسیداتیو محافظت می‌کند. ما توصیه می‌کنیم که شما هر روز حداقل پنج وعده را به میوه و سبزیجات اختصاص دهید. از این لحاظ، بتاکاروتن به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی به میزان زیادی در هویج، کدو تنبل، اسفناج و کلم پیچ موجود است.

علاوه بر این، این ماده نقش مهمی را در رشد سالم سلول‌های پوست بازی می‌کند. از طرف دیگر، ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی در پرتقال، زغال اخته و توت فرنگی وجود دارد. این ویتامین با افزایش تولید کلاژن از علائم پیری زودرس جلوگیری می‌کند. در ادامه با بهترین رژیم شفاف سازی پوست بیشتر آشنا خواهید شد.

نوشیدن آب فراوان و داشتن پوست سالم و شفاف

تقریباً سه پنجم بدن شما را آب تشکیل می‌دهد. بنابراین، مصرف کافی آب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این راستا، انواع پوست برای حفظ سلامتی و درخشندگی به آب فراوان نیاز دارند. از طرف دیگر، ظرفیت حفظ آب توسط پوست با افزایش سن کاهش پیدا می‌کند. در نتیجه، شما با افزایش سن خد باید در طول شبانه روز آب بیشتری بنوشید. نوشیدن آب با دفع سموم از بدن شما چین و چروک‌ها را محو می‌کند.

اجتناب از مصرف شکر

عموماً بار قند خونی در بدن شما با جوش‌های پوستی رابطۀ مستقیمی دارد. از این رو، با مصرف شکر بیش از حد قند به سرعت وارد جریان خون شما می‌شود. در نتیجه، با بالا رفتن سطح انسولین روی پوست شما جوش، چین و چروک و خطوط باریک به وجود می‌آید.

اجتناب از مصرف مفرط شکر به داشتن پوست سالم و شفاف کمک می‌کند

اجتناب از مصرف مفرط شکر به داشتن پوست سالم و شفاف کمک می‌کند

کاهش مصرف محصولات لبنی

اصولاً مصرف بیش از حد لبنیات برای پوست بخصوص پوست‌های چرب مناسب نیست، زیرا در محصولات لبنی آندروژن‌هایی وجود دارند که به آندروژن‌های موجود در بدن اضافه می‌شود. علاوه بر این، عامل‌های رشد موجود در ساختار محصولات لبنی درست شبیه انسولین عمل می‌کنند. بنابراین، مانع از تولید مولکول‌های کنترل کنندۀ غلظت آندروژن‌ها می‌شوند. در نتیجه، روی پوست جوش‌های بیشتری ایجاد می‌شود.

داشتن پوست سالم و شفاف با مصرف آجیل به مقدار کافی

به طور کلی ویتامین E به میزان زیادی در آجیل وجود دارد. این ویتامین به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی وظیفۀ مبارزه با رادیکال‌های آزاد موجود در بدن را به عهده دارد. در نتیجه، به رشد سالم سلول‌های پوست کمک و از آسیب پوست جلوگیری می‌کند. از طرف دیگر، آجیل حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ نیز است که رشد سد پوستی را بهبود می‌بخشد.

مصرف چربی‌های سالم

چربی‌های تک غیر اشباع و چربی‌های چند غیر اشباع در ساختار خود تمام اسیدهای چرب ضروری را دارند که با رطوبت رسانی به پوست شما به بهبود خاصیت ارتجاعی آن کمک می‌کنند. علاوه بر این، این چربی‌ها حاوی مقادیر  یادی از ویتامین E هستند که به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی از پوست شما در مقابل استرس اکسیداتیو محافظت می‌کند. از این لحاظ، شما می‌توانید این چربی‌های سالم را در آووکادو، ماهی‌های روغنی و دانه‌ها پیدا کنید.

در طرف مقابل، بدن شما قادر به سنتز اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ نیست. بنابراین، شما این نوع اسیدها را می‌توانید تنها از طریق یک رژیم غذایی مناسب به دست آورید. از این لحاظ، دانه چیا، دانه کتان، گردو و کلزا منابع خوبی از اسیدهای چرب امگا محسوب می‌شوند. همچنین، مصرف آنها علاوه بر کاهش التهاب پوست باعث جلوگیری از خشکی پوست می‌شود.

مصرف کافی روی

شما باید برای عملکرد طبیعی غدد چربی به اندازه کافی روی بخورید. خوردن روی به نوعی تولید بیش از حد چربی را کنترل می‌کند. علاوه بر این، با ترمیم سلول‌های آسیب دیده پوست به نرمی و لطافت آن کمک زیادی می‌کند. از این لحاظ، صدف، دانه‌ها، آجیل، گوشت قرمز و غلات دارای سبوس منابع خوبی از روی به شمار می‌روند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *