برجسته سازی گونه با تزریق فیلر

برجسته سازی گونه با تزریق فیلر

اساساً وجود چین و چروک، خطوط باریک و حجم از دست رفته گونه‌ها از نشانه‌های بارز پیری در افراد محسوب می‌شود. این علائم ذکر شده به نوعی بخش اجتناب ناپذیری از زندگی هستند و ما نمی‌توانیم جلوی از ظهور آنها جلوگیری کنیم. از این لحاظ، یک سری عوامل داخلی و خارجی مانند سبک زندگی ناسالم، رژیم غذایی نامناسب، قرار گرفتن در معرض نور خورشید نقش پر رنگی در تسریع فرایند پیری ایفا می‌کنند.

با این حال، تمام افراد این حق را دارند که در هر سن و سالی زیبا به نظر برسند. در این راستا، این روزها روش‌های درمان‌های زیبایی غیر تهاجمی یا کم تهاجمی وجود دارند که می‌توانند خطوط باریک، چین و چروک‌ها را هدف قرار داده و به گونه‌ها حجم ‌دهند. ما در ادامه به شما نشان خواهیم داد که گونه‌های شما چگونه حجم خود را از دست می‌دهند. علاوه بر این، درمان‌های زیبایی برای جوان سازی و برجسته سازی گونه‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

چرا با افزایش سن حجم گونه‌های شما کم می‌شود؟

به طور کلی بافت های چربی در گونه‌های شما در سنین جوانی به طور مساوی توزیع می‌شوند. با این حال، این بافت‌های چربی با افزایش سن شما حجم خود را از دست می‌دهند و به سمت پایین حرکت می‌کنند. از این لحاظ، اسید هیالورونیک مسئولیت سلامت و شادابی پوست شما را به عهده دارد. این مادۀ ژل مانند با حفظ رطوبت به مکان‌های مناسب پوست شما آب رسانی می‌کند. متعاقباً، با افزایش سن بدن شما اسید هیالورونیک کمتری تولید می‌کند.

در نتیجه، گونه‌های شما فاقد زاویه می‌شوند. علاوه بر این، استخوان‌های صورت شما الاستین را از دست می‌دهند که ممکن است باعث افتادگی صورت شود.

روش‌های درمانی برای برجسته سازی گونه

این روزها انواع مختلفی از درمان‌های تزریقی برای رفع حجم از دست رفتۀ گونه‌های شما وجود دارند. در این راستا، از طریق تزریق فیلرهای پوستی می‌توان نواحی بزرگ‌تر و کوچک‌تر صورت را درمان کرد. بر این اساس، ژوویدرم و رستیلن دو نوع فیلر پوستی بر پایۀ اسید هیالورونیک هستند که برای افزایش حجم از دست رفتۀ گونه‌ها عالی هستند.

برجسته سازی گونه با تزریق فیلر ژوویدرم

برجسته سازی گونه با تزریق فیلر ژوویدرم

ژوویدرم

ژوویدرم (Juvéderm) از خانوادۀ فیلرهای پوستی است که در ساختار خود اسید هیالورونیک دارد. هنگامی که این مادۀ شیمیایی به پوست شما تزریق می‌شود، مقدار اسید هیالورونیک در غشاء میانی پوست را افزایش می‌دهد. در این راستا،  یک متخصص زیبایی با شناسایی مکان‌های استراتژیک برای تزریق فیلر ژوویدرم باعث برجسته سازی گونه‌ها می‌شود. اساساً ژوویدرم مادۀ بی خطری محسوب می‌شود، زیرا حاوی اسید هیالورونیک است.

یعنی همان ماده‌ای که به طور طبیعی از بدو تولد در بدن شما وجود داشته است. علاوه بر این، مواد مغذی را تامین و به حفظ رطوبت پوست کمک می‌کند. همچنین، می‌تواند تا ۱۰۰۰ برابر جرم مولکولی خود را در آب جذب و خود را به مولکول‌های آب متصل کند. فیلر پوستی ژوویدرم توسط FDA تایید شده و میلیون‌ها دوز آن برای برجسته سازی گونه‌ در سراسر جهان استفاده شده است. بنابراین، شما با خیال راحت می‌توانید از این فیلر پوستی استفاده کنید.

از طرف دیگر، تزریق فیلر پوستی ژوویدرم می‌تواند علاوه بر برجسته سازی گونه‌ خطوط گونه‌ها را بالا ببرد و شما را جوان‌تر و زیباتر نشان دهد. مدت زمان تزریق این فیلر پوستی در کل ۱۵-۳۰ است و شما بعد از اتمام این فرایند می‌توانید فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرید. همچنین، تقریباً بعد از ۱۴ روز نتایج نهایی را مشاهده خواهید کرد که بین ۱۸ تا ۲۴ ماه ماندگاری خواهد داشت.

رستیلن

فیلر پوستی دیگر مورد تایید FDA رستیلن (Restylane) نام دارد که علاوه بر افزایش حجم گونه‌ها به بهبود ساختار صورت نیز کمک می‌کند. این فیلر پوستی نیز حاوی اسید هیالورونیک است و عملکردی آن شبیه ژوویدرم است. با این حال، رستیلن از ذرات بزرگتری از اسید هیالورونیک تشکیل شده است که این فیلر را برای لیفت و فرم دهی استخوان گونه مناسب می‌کند. در طرف مقابل، معمولاً مشتریان به دلیل ماندگاری بیشتر نتایج از تزریق فیلر ژوویدرم رضایت بیشتری دارند.

آیا عوارض جانبی دارند؟

به طور کلی استفاده از هر دو روش درمانی بی خطر و کارآمد است. با این حال، احتمالاً بعد از تزریق باید انتظارر کبودی خفیف، قرمزی و تورما  برای چند روز داشته باشید. ما به شما توصیه می‌کنیم که برای کاهش هر نوع عوارض جانبی از ماساژ و مالش محل درمان خودداری کنید. از این مهمتر، باید حداقل تا ۷۲ ساعت بعد از درمان روی صورت خود نخوابید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *