برای رفع کک و مک صورت این کارها را انجام دهید

کک و مک یکی از عارضه‌های پوستی به‌شمار می‌آید که به‌دلایل مختلفی همانند قرارگیری بیش از حد زیر می‌کنند. راهکارهای گوناگونی برای رفع این عارضه و افزایش زیبایی ظاهری پوست وجود دارد. کرم ضدآفتاب به‌دلیل محافظت از پوست در برابر اثرات زیان‌بار اشعه فرابنفش، تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از ظهور کک و مک دارد؛ بنابراین، در هنگام بیرون رفتن از منازل حتماً از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید.

لیزر درمانی

یکی از راهکارهای دیگری رفع کک و مک، لیزر رمانی است. برای این کار، می‌توانید به مجموعه‌ها و کلینیک‌های زیبایی تخصصی مراجعه کنید. در میان این مجموعه‌ها، کلینیک زیبایی دکتر سعیدزاده یکی از تخصصی‌ترین مجموعه‌های زیبایی در تهران به‌شمار می‌آید.

برای رفع کک و مک صورت این کارها را انجام دهید

مواد طبیعی

درمان‌های طبیعی همانند استفاده از ماسک‌های آب‌لیمو، عسل، ماست و یا خامه ترش از جمله راهکارهای دیگر برای رفع کک و مک به‌شمار می‌آید. برای این کار توصیه می‌شود، هر یک از مواد طبیعی نام‌برده را روی پوست مالیده و آن را به آرامی و به مدت حداقل پنج دقیقه ماساژ دهید. پس از این مدت، پوست خود را با آب ولرم شسته و کمی کرم‌های نرم‌کننده استفاده کنید. استفاده سه تا چهار مرتبه در هفته و پیاپی باعث می‌شود تا به‌تدریج کک و مک صورتتان برطرف شود.

از مزایای یخ غافل نشوید

می‌توانید از یخ استفاده کنیم. استفاده از یخ علاوه بر سفتی، رفع چروک و شادابی پوست باعث می‌شود تا به مرور لکه‌های کک و مک از روی صورت حذف شوند.

نیاز به توضیح است، برخی از لکه‌ها و کک و مک‌ها تنها در تابستان و به‌دلیل ظهور قرارگیری زیرنور آفتاب ظاهر می‌شود. پس از گذشت این دوره به‌تدریج و به‌صورت ناخودآگاه از بین می‌روند. در هر صورت می توانند از لایه‌بردارهای شیمیایی، لیزر درمانی و راهکارهایی که در بالا گفته شد، برای رفع کک و مکی پوست خود استفاده کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *