با ورزش صورت پوستی جوان داشته باشید

ورزش صورت یکی از راهکارهای جوانسازی پوست به شمار می‌آید. اهمیت زیبایی و جوانی پوست باعث شده تا بسیاری از افراد با انجام اقداماتی، بتوانند سلامتی و زیبایی پوست صورت و اندام خود را تضمین کنند. راهکارهای گوناگونی برای این کار وجود دارد که برخی از افراد به راهکارهایی همانند تزریق بوتاکس، تزریق چربی و یا مزوتراپی متوسل می‌شوند؛ اما، همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، یکی از روش‌هایی که کاربرد زیادی در شادابی و جوانی پوست دارد و فاقد هرگونه عوارض است، ورزش صورت با انواع مختلف می‌باشد. ورزش‌های صورت باعث کلاژن سازی، تقویت و لایه‌های زیرین و آب‌رسانی بهتر می شود که در نهایت، منجر به جوان‌سازی پوست می‌شود. حرکت‌های گوناگونی وجود دارد که در این یادداشت به معرفی برخی از آن‌ها پرداخته می‌شود.

ابروی صاف

یکی از مهم‌ترین و متداول‌ترین حرکات ورزشی مخصوص صورت، حرکات ابروی صاف است. انگشتان خود را به شکل افقی در مرکز پیشانی قرار دهید. سپس، ابروهای خود را به‌سوی بالا حرکت دهید و درعین‌حال، با دستانتان مانع از این حرکت شوید. این حرکت را ده تا پانزده بار روزانه انجام دهید. ‌

با ورزش صورت پوستی جوان داشته باشید

حرکت چشمان باز

چشمان خود را تا می‌توانید به‌سوی بالا باز نمایید. لب‌هایتان را حرکت داده و در جهت بالا به سقف خیره شوید. این کار را سعی کنید، سی ثانیه انجام دهید.

حرکت زرافه‌ای

حرکت دیگری که برای رفع شل شدگی و افتادگی پوست کاربرد دارد، حرکتی موسوم به زرافه‌ای است. برای اینکار ابتدا به سمت مقابل خود نگاه کنید. سپس، به آرامی سر خود را به سمت بالا حرکت دهید. سپس انگشتان خود را روی گردن قرار داده و به‌سوی پایین بکشید. هم‌زمان، به آرامی چهار نفس عمیق بکشید. این کار را به مدت به برای پانزده بار تکرار کنید.

پیشانی صورت

پیشانی صورت خود را به سوی بالا حرکت دهید. به صورتی که باعث می‌شود تا چین و چروک روی پیشانی صورتتان ایجاد شود. این کار را به مدت پانزده تا بیست مرتبه به صورت پیاپی انجام دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *