با ماسک‌های طبیعی ناخن‌های زیبا داشته باشیم

می‌توانید با ماسک‌های طبیعی ناخن‌های زیبا داشته باشیم. یکی از بخش‌ها و قسمت‌های بدن به‌شمار می‌آید که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی ظاهری افراد دارد. عدم ناخن‌های زیبا، سالم و دارا بودن آسیب‌ به این قسمت باعث کاهش اعتماد به نفس و همچنین ناراحتی افراد می‌شود. برای تضمین سلامتی و زیبایی ناخن، راهکارهای گوناگونی وجود دارد. یکی از این راهکارهای استفاده از ماسک و مواد طبیعی است که باعث بهبود و تقویت ناخن‌ها می‌شود.

 

لیمو ترش

لیمو یکی از مواد طبیعی سرشار از ویتامین ث به‌شمار می‌آید. استفاده از لیموترش به صورت روزانه همراه با مواد غذایی و یا مالیدن این ماده به روی ناخن باعث می‌شود تقویت تقویت ناخن شده و به‌تدریج باعث شفافیت و استحکام آن می‌شود.

 

سرکه سیب

سرکه سیب، یکی از مواد طبیعی است که منبع غنی آهن، پتاسیم و منیزیم به‌شمار می آید. وجود این مواد باعث می‌شود تا سرکه سیب خاصیت ویژه‌ای در تقویت کوتیکول‌های ناخن و مو داشته باشد. به‌همین دلیل، استفاده از سرکه سیب تأثیر بسیاری در تقویت کیفیت مو و ناخن دارد.

با ماسک‌های طبیعی ناخن‌های زیبا داشته باشیم

 

نمک دریا

براساس یافته محققان، نمک دریا برای تقویت ناخن بسیار مفید است. با استفاده از نمک دریا، مقداری روغن کندر، روغن و آب‌لیمو می‌‌توان به ترکیب مفیدی برای تقویت کوتیکول ناخن دست یافت. می‌توانید این ترکیب را مستقیم روی ناخن قرار داد و یا همراه با مواد غذایی نوش جان کنید.

 

ترکیب زرده تخم مرغ و شیر

زرده تخم‌مرغ و شیر را با یکدیگر ترکیب کرده و آن را روی ناخن‌هایتان ماساژ دهید و سپس با آب ولرم شستشو دهید. این ترکیب برای افرادی که ناخن‌های خشک دارند و زود دچار شکستگی می‌شوند، بسیار مفید است و باعث افزایش مقاومت ناخن می‌شود.

 

نعناع و بابونه

ترکیب نعناع و بابونه یکی از موادی است که تأثیر زیادی در تغذیه ناخن دارد. این ماده را می‌توانید با نسبت برابر با هم ترکیب کرده و مقداری آرد گندم به آن اضافه کنید. این ترکیب را به مدت ۴۰ دقیقه روی ناخن خود بگذارید. سپس، با استفاده از آب آن را شسته و از روی ناخن خارج کنید. استفاده از این ترکیب برای یک تا دو مرتبه در هفته توصیه می‌شود.

 

با ماسک‌های طبیعی ناخن‌های زیبا داشته باشیم و زیبایی ظاهری را دو برابر کنیم

 

آب پرتقال

آب پرتقال منبع غنی از ویتامین C و اسیدفولیک به شمار می‌آید که تأثیر ویژه‌ای در رشد و حفاظت از ناخن دارد. می‌توانید از این ماده به‌عنوان ماسک استفاده کرده و آن را مستقیم روی ناخن‌هایتان بمالید و پس از مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه آن را با آب ولرم و یا گرم به آرامی شستشو دهید. این کار را می توانید هر یک روز در میان انجام دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *