با ماسک‌های طبیعی، موهایتان را تقویت کنید

می‌توانید با ماسک‌های طبیعی موهایتان را تقویت کنید. به طور کلی، موهای انسان همانند پوست و اندام‌های داخلی نیاز به مراقبت و نگهداری دارد. عدم نگهداری و مراقبت باعث می‌شود تا مو زیبایی اولیه خود را از دست دهد. زیبایی مو در خانم‌‌ها تاثیر بسیاری دارد. یکی از مهم‌ترین دلایل آسیب مو در خانم‌ها استفاده از تجهیزات حرارتی (اتو مو، بابلیس)، حالت دادن، رنگ کردن، دکلره کردن و یا استفاده از مواد شیمیایی است. علاوه بر این، بلند بودن موی خانم‌ها تاثیر بسیاری در آسیب این بخش دارد. در هر صورت یکی از راهکارهای رفع آسیب موی سر استفاده از ماسک‌های طبیعی می‌باشد. ماسک‌های گوناگونی برای حفاظت و تقویت موی سر وجود دارد که برخی از آن‌ها در این یادداشت معرفی می شود. این ماسک‌ها دست‌ساز بوده و با استفاده از مواد طبیعی در خانه قابل ساخت و استفاده می‌باشد.

با ماسک‌های طبیعی، موهایتان را تقویت کنید

ماسک نارگیل و روغن نعناع

روغن نارگیل و روغن نعنا یکی از طبیعی‌ترین موادی هستند که ترکیب آن‌ها می‌تواند ساختار مو را تقویت نموده و درخشندگی ویژه‌ای به مو بدهد. به همین دلیل، ترکیب روغن نارگیل و نعنا یکی از راهکارهای تقویت مو می‌باشد. برای استفاده از این ماسک، روغن نارگیل و نعنا را به اندازه برابر با یکدیگر ترکیب کرده و به روی پوست سر بمالید. آن را به آرامی ماساژ دهید و پس از گذشت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه موی سرتان را به آرامی بشویید.

ماسک عسل و نارگیل

یکی دیگر از ماسک های طبیعی, ترکیب عسل و روغن نارگیل است. برای استفاده از این ماسک، دو ماده را ترکیب کرده و سپس، آن را به روی پوست سر میمالیم و به مدت ۱۰ تن پوست را ماساژ می دهیم. سپس، با استفاده از کلاه و یا حوله‌ای سر را پوشانده و پس از ۶۰ دقیقه، مو را شستشو دهید. نیاز به توضیح است، عسل باعث آبرسانی به لایه های زیرین پوست سر می‌شود و از خاصیت ضد باکتری برخوردا است.

با ماسک‌های طبیعی موهایتان را تقویت کنید و زیبایی آن را دو چندان کنید

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *