بایدها و نبایدهای محافظت از ناخن

برای اینکه ناخنی زیبا و سالم داشته باشید بایدها و نبایدهای محافظت از ناخن را رعایت کنید. یکی از اندام‌هایی که افراد از آن برخوردارند و تأثیر بسیاری در زیبایی دارد، ناخن است. دارای ساختار مشترکی با مو است و به همین‌دلیل، شیوه‌های محافظتی ناخن و مو در مواردی مشابه است؛ اما، به طور کلی، برای حفاظت از ناخن و داشتن ناخن‌هایی زیبا نیاز به انجام بایدها و نباید های گوناگونی است که در این یادداشت به معرفی برخی از آن‌ها پرداخته می شود.

کارهایی که نباید انجام دهید

استفاده از مواد حاوی بیوتین را در اولویت قرار دهید؛ زیرا، این مواد باعث استحکام ناخن‌ها می‌شود. موادی همانند تخم مرغ، گوجه فرنگی، شیر، کلم و عدس منبع غنی از بیوتین به شمار می‌آیند.

مواد غذایی حاوی پروتئین و کلسیم تاثیر بسیاری در افزایش استحکام ناخن دارد. مصرف موادی همانند شیر، گوشت، ماهی، دانه‌های برخی از حبوبات، مغزها و برخی از سبزیجات منبع غنی از کلسیم و پروتئین به‌شمار می‌آید.

استفاده مداوم از آب تاثیر بسیار زیادی در شفافیت و درخشندگی ناخن‌ها دارد. علاوه بر این، مصرف مداوم آب تاثیر بسیاری در کلیه دارد.

می‌توان از ویتامین D برای تقویت ناخن‌ها استفاده نمود. استفاده از قرص‌های ویتامین حاوی ویتامین D تأثیر بسیاری بر سلامتی ناخن‌هایتان خواهد داشت.

بایدها و نبایدهای محافظت از ناخن را رعایت کنید تا ناخن‌های هرچه جذاب‌تر داشته باشید

بایدها و نبایدهای محافظت از ناخن

 

کارهایی که نباید انجام دهید

یکی از نخستین مواردی که باید رعایت کرد، عدم استفاده از سیگار است.  استعمال مداوم  دخانیات باعث از بین رفتن کلسیم و منیزیم بدن می‌شود که تاثیر مستقیمی بر سستی ناخن خواهد داشت.

علاوه بر این، تحقیقات نشان داده استفاده طولانی مدت از سیگار باعث زردی و زشتی ناخن می‌شود.

لاک ناخن را با یک روز فاصله از لاک گذشته بزنید؛ زیرا، این عامل باعث می‌شود ناخنتان آفتاب خورده و در هوای آزاد قرار گیرد تا در صورت وجود قارچ احتمالی از بین رود.

در صورتی که به صورت مداوم با مواد شوینده در ارتباط هستید، حتما از دستکش استفاده کنید؛ زیرا، ارتباط مداوم ناخن با مواد شوینده و آب باعث سستی آنها می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *