باز شدن منافذ پوست و درمان آن

باز شدن منافذ پوست علاوه بر ایجاد ظاهر ناخوشایند، باعث جذب آلایندگی‌های گوناگون روی پوست می‌شود. به‌همین دلیل، بروز چنین پدیده‌ای باعث ایجاد احساس ناخوشایند در افراد گوناگون می‌شود. در این صورت، افراد سعی می‌کنند با اقدامات گوناگونی منافذ را ببندد. یکی از این شیوه‌ها، شیوه‌های سنتی و استفاده از مواد طبیعی است که در این یادداشت به معرفی برخی از آنان پرداخته می‌شود.

سفیده تخم مرغ

این ماده همانند یخ باعث سفت شدگی تدریجی پوست می‌شود. سفت شدگی و جمع شدگی پوست به تددریج باعث از بین رفتن منافذ و سوراخ‌های سطحی پوست می‌شود.

ماسک جوش شیرین

جوش شیرین را با مقداری آب مخلوط کرده و آن را بر روی پوست صورتتان بمالید. پس از مدت ده تا پانزده دقیقه از گذشت آن و خشک شدن جوش شیرین روی پوستتان آن را با گرم بشویید. این ماسک تاثیر بسیار زیادی در کوچک شدن منافذ، رفع چربی‌ها و سلول‌های مرده دارد؛ بنابراین، علاوه بر تاثیر مستقیم روی منافذ پوست، باعث جلا و درخشندگی پوست می‌شود.

 

برای بستن منافذ پوستی بهترین کارها را انجام دهید

 

سرکه سیب

این ماده به تدریج باعث ایجاد تغییراتی pH پوست می‌شود که در نتیجه آن این معیار در پوست، به حالت اسیدی تمایل می‌یابد. با ایجاد این تغییر، منافذ به مرور بسته و کوچک می‌شوند. افزون بر این، شرایط اسیدی پوست باعث التهاب، از بین رفتن عفونت و باکتری‌های سطح پوست می‌شود که خود تأثیرات مثبتی دارد.

ماسک خاک رس

خاک رس بنتونیت و یا کایولین، برای رفع سلول‌های مرده و انسداد منافذ بخش‌های مختلف صورت، به‌خصوص بینی کاربرد بسیاری دارد. برای استفاده از این ماسک، خاک رس را با آب ترکیب کرده و آن را به‌مرور روی نقطه مورد نظرتان بمالید. پس از خشک شدن کامل این قسمت را از روی پوست خود جدا نمایید.

لایه‌برداری

لایه‌برداری، با مواد گوناگونی انجام می‌شود که علاوه بر رفع سلول‌های مرده باعث بسته شدن منافذ پوست می‌شود. برای انجام لایه‌برداری می‌توان از مواد گوناگونی همانند شکر و آبلیمو استفاده نمود.

تمامی موارد فوق، موادی هستند که توسط علم پزشکی به اثبات رسیده‌اند. اما برای مشاوره با متخصص پوست در زمینه زیبایی و باز شدن منافذ پوست می‌توانید به کلینیک زیبایی دکتر سعیدزاده مراجعه نموده و از نظرات ایشان بهره‌مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *