الکترولیز مو‌های صورت

الکترولیز مو‌های صورت

خداحافظی با موهای صورت با روش الکترولیز

آیا به دنبال راهی برای خلاصی از مو‌های زائد صورت خود می‌گردید؟ الکترولیز مو‌های صورت یکی از راه‌های نوین امروزی برای این امر است. در این مطلب از وب سایت دکتر نازیلا سعید‌ زاده همراه ما باشید تا شما را با مفهوم الکترولیز و کاربرد این لیزر در زیبایی آشنا کنیم.

الکترولیز چیست؟

الکترولیز یکی از روش‌های درمان موثر از بین بردن مو‌های زائد بدن است. این روش تفاوت‌هایی نسبت به روش لیزر دارد. این شیوه می‌تواند بر روی تمام انواع پوست‌ها و مو‌ها نتیجه‌بخش باشد. در این روش مو‌ها به طور کامل ریشه کن می‌شوند.

مزایا و معایب الکترولیز مو‌های صورت چیست؟

مزایای این روش شامل:

• این روش رشد مو‌های زائد را به شدت کند و یا متوقف می‌کند. در این راستا نیاز شما به شیو کردن و وَکس را به شدت کاهش می‌دهد. این روش برخلاف سایر روش‌ها به صورت دائمی مو‌های زائد بدن را حذف می‌کند.

• از لحاظ قیمت و در مقایسه با درمان لیزر در بخش‌های کوچک‌تر بدن، این روش بسیار مقرون به صرفه‌تر می‌باشد.

• الکترولیز مو‌های صورت اغلب بر روی پوست‌های تیره، بلوند قرمز و خاکستری کاربرد دارد، درست برخلاف درمان لیزر.

علاوه بر مزایای بیان شده این روش دارای معایبی به شرح زیر است:

تعداد جلسه

شما به ده جلسه درمانی نیاز دارید تا به نتیجه مطلوب برسید. حال چرا ده جلسه؟ زیرا تمامی فولیکول‌ها نمی‌توانند به طور همزمان درمان شوند.

محدودیت زمانی

بعضی از افراد می‌گویند که این روش بسیار ناراحت‌کننده است. در صورت وجود محدودیت زمانی این روش کاربردی نیست، زیرا راه حل‌های سریع‌تری نسبت به این روش برای حذف مو‌های زائد وجود دارد.

حجم مو

این روش درمانی برای افرادی که حجم مو‌های آن‌ها زیاد است مناسب نیست.

کاندیدای مناسب الکترولیز مو‌های صورت

طبق نظر متخصصان پوست در نیویورک، این روش هم برای مردان و هم زنان کاربردی است. به ویژه اگر می‌خواهند بخش کوچکی از بدنشان را درمان کنند. همچنین روش الکترولیز مو‌های صورت می‌تواند برای افرادی که رنگ پوست یا رنگ موی آن‌ها به اندازه کافی مشابه هم هستند، مفید باشد. افرادی که رنگدانه‌های بین مو و پوستشان از هم قابل تفکیک نیستند، درمان لیزر برای آن‌ها ناکارآمد و حتی خطرناک می‌باشد و بهتر است از روش الکترولیز مو‌های صورت استفاده کنند‌.

انواع روش‌های الکترولیز مو‌های صورت و زائد

در این روش یک جریان الکتریکی به وسیله یک میله و یا یک سوزن خیلی ظریف به داخل هر یک از فولیکول‌های مو وارد می‌شود. هدف این جریان تخریب ریشه مو می‌باشد. از این رو الکترولیز به سه نوع تقسیم می‌شود:

الکترولیز گالوانیک

در سطح خیلی بالا، روش گالوانیک الکترولیز از اعمال یک جریان الکتریکی به ریشه مو استفاده می‌کند. برای این کار ابتدا پزشک یک سوزن بسیار نازک را در داخل فولیکول مو قرار می‌دهد و سپس جریان الکتریکی را اعمال می‌کند تا یک انفجار رخ دهد. در نهایت جریان الکتریکی باعث بروز یک عکس‌العمل در حلال آب نمکی موجود در ریشه فولیکول شده و باعث تجزیه فولیکول رشد مو می‌شود. این روش بر روی هر مو به صورت جداگانه عمل می‌کند. با این تفاسیر این روش به درد نواحی پرتراکم نمی‌خورد. درصد موفقیت این روش ۸۰ درصد است. از این رو بهترین روش برای از بین بردن مو‌های زائد روش الکترولیز گالوانیک می‌باشد. همچنین این روش توسط FDA تایید شده است.

روش الکترولیز

روش الکترولیز

ترمولیز

در این روش همانند روش الکترولیز مو‌های صورت گالوانیک یک سوزن در پایه فولیکول مو قرار می‌دهند و سپس با استفاده از حرارت، امواج رادیویی و یا فرکانس باعث می‌شوند تا سلول‌ها تا نقطه تخریب گرم شوند. در نظر داشته باشید که این روش برای همه انواع مو‌ها مناسب نمی‌باشد و برای مو‌های ریشه سطحی مناسب است. درصد موفقیت این روش بین ۱۰ تا ۱۵ درصد می‌باشد.

روش ترکیبی

در این روش از هر دو نوع روش الکترولیز گالوانیک و ترمولیز استفاده می‌شود.

نتیجه‌گیری

در صورتی که به دنبال از بین بردن مو‌های صورت و زائد بدن خود هستید، می‌توانید به روش الکترولیز فکر کنید. در این مطلب از سایت دکتر نازیلا سعید‌ زاده شما را با الکترولیز مو‌های صورت آشنا نمودیم. برای این کار می‌توانید به  مراجعه نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *