افتادگی شکم

برای درمان افتادگی شکم می‌توان از راهکارهای گوناگونی استفاده نمود. ممکن است در طول زندگی هر فرد اتفاق افتد. یکی از اتفاقاتی که در خانم‌ها و یا آقایان به‌خصوص بعد از چاقی و لاغری دوره‌ای و یا حاملگی ایجاد می‌شود، آویزان شدن و یا شل شدن پوست شکم است که با عنوان افتادگی شکم و یا افتادگی پوست شکم شناخته می‌شود. افتادن شکم از جمله عواملی است که باعث کاهش زیبایی اندام افراد شده و درپی آن باعث کاهش اعتمادبه‌نفس افراد می‌شود. به همین دلیل، افراد بلافاصله پس از مشاهده افتادگی شکم با انجام اقدامات گوناگونی در پی رفع افتادگی شکم برمی‌آیند. برای رفع افتادگی شکم می‌‌توان از نسخه‌ها و عملکردهای گوناگونی استفاده نمود.

دلایل افتادگی پوست شکم

عمده‌ترین دلایل ایجاد افتادگی شکم، بزرگ شدن و محدب شدن در آن، ژنتیک و عوامل ارثی، تغییرات هورمونی، نشستن بیش از حد و چاق و لاغری مکرر است. عمده‌ترین دلیل افتادگی پوست، تجمع چربی در این ناحیه است.

برای درمان افتادگی پوست شکم از راه‌های گوناگونی می‌‌توان استفاده کرد.

افتادگی شکم

ورزش

انجام ورزش‌های عضله سازی باعث رفع شلی پوست، افتادگی و سفت شدن تدریجی شکم می‌شود.

جراحی شکم

یکی از رایج‌ترین راه‌ها جراحی شکم تحت نظر پزشک متخصص است. در این روش جراحی اقدام به خارج کردن چربی‌های اضافی بدن می‌کنند. با این کار باعث سفت شدن و یکنواخت شدن عضلات شکم می‌شود.

کربوکسی تراپی

یکی از روش‌های دیگر درمان افتادگی این ناحیه، روش کربوکسی تراپی است که باعث حذف چربی‌های شکم و یکنواخت شدن چربی‌های این ناحیه می‌شود. کربوکسی‌تراپی از خدمات مجموعه زیبایی دکتر سعیدزاده است که با بهترین خدمات و بهترین کیفیت انجام می شود.

تغذیه

یکی دیگر از روش‌های درمان افتادگی شکم، که ممکن است زمان زیادی طول بکشد و ادامه بیابد، درمان از طریق تغذیه مناسب است. رژیم‌های کوتاه‌مدت و استفاده از تغذیه صحیح و برخی از خوراکی‌های طبیعی همانند زنجبیل باعث سفتی افتادگی شکم می‌شود. البته همانطور که گفته شد‌، ممکن است زمان زیادی طول بکشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *