آیا کاشت مو تحت هزینه‌های بیمه قرار می‌گیرد؟

آیا کاشت مو تحت هزینه‌های بیمه قرار می‌گیرد؟

آیا کاشت مو تحت هزینه‌های بیمه قرار می‌گیرد؟ با ما همراه باشید

یکی از دغدغه‌های افرادی که قصد انجام کاشت مو دارند این است که آیا هزینه عمل را بیمه تحت پوشش قرار می‌دهد؟ به طور کلی بیمه هزینه این عمل زیبایی را تحت پوشش قرار نمی‌دهد اما می‌توانید با انجام کار‌هایی تا حدودی هزینه این عمل را از بیمه دریافت کنید. در این مطلب از سایت دکتر نازیلا سعید زاده قرار است به اینکه چه بیمه‌ای و با چه شرایطی هزینه عمل کاشت مو را پرداخت می‌کند بپردازیم پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

عمل زیبایی کاشت مو چیست؟

یکی از زیبایی‌های چهره، موهایی زیبا و پرتراکم هستند. افرادی که موهایی کم پشت دارند و نیاز به پیوند مو احساس می‌کنند می‌توانند عمل زیبایی کاشت مو را انجام دهند که در ادامه به انواع آن خواهیم پرداخت.

انواع کاشت مو

این روش انواع مختلفی دارد که در زیر آن‌ها را بیان می‌کنیم:

  • عمل طبیعی: این عمل باعث ترمیم فولیکول‌های مو و رشد دوباره آن‌ها خواهد شد. این روش از سه مرحله برداشت گرافت مو، آماده‌سازی آن‌ها و عمل تشکیل می‌شود.
  • روش جراحی: یکی دیگر از روش‌ها است که تخصصی بوده و باید توسط پزشک متخصص انجام شود.
  • روش میکروفیت: یکی از جدیدترین روش‌های کاشت است که با استفاده از دستگاه ایمپلنتر انجام می‌شود.
  • به علاوه این‌ها از دیگر روش‌ها می‌توان به روش fut، fue، sut و روش ترکیبی اشاره کرد.

آیا کاشت مو با بیمه انجام می‌شود؟

در جواب به این سوال باید بگوییم هیچ بیمه‌ای عمل‌های زیبایی را تحت پوشش خود قرار نمی‌دهد. از آن جا هم که کاشت مو جزء عمل‌های زیبایی است هیچ گونه بیمه‌ای حتی بیمه تکمیلی آن را قبول نمی‌کند. در ادامه برخی از بیمه‌های معروف را تشریح خواهیم کرد.

شرایط کاشت مو با بیمه چگونه است؟

همان طور که در متن فوق گفتیم هیچ بیمه‌ای هزینه این عمل را پرداخت نمی‌کند مگر در شرایط خاص! بیمه ایران ضمانت نامه‌ای را برای کاشت مو ارائه می‌کند. باید گفت این بیمه عمل‌های زیبایی را تحت پوشش قرار نمی‌دهد اما با توجه به ضمانت نامه‌ای که دارد طرحی را اجرا می‌کند که برای این روش از آن استفاده می‌شود. این ضمانت نامه متعهد می‌شود که اگر بعد از کاشت ۵۰ درصد از موهای کاشته شده روی سرتان رشد نکرد، بیمه ۵۰ درصد از مبلغ این عمل را به شما باز می‌گرداند.

کاشت و بیمه

کاشت و بیمه

آیا این روش با دفترچه بیمه نیروهای مسلح نیز امکان‌پذیر است؟

این بیمه درمان‌هایی را تحت پوشش قرار می‌دهد که فقط جنبه ترمیمی داشته باشند. یعنی درمان‌هایی که جان بیمار را نجات داده و جهت رفع بیماری باشند مورد قبول این بیمه هستند. اما عمل‌های زیبایی مانند کاشت مو به دلیل هزینه سنگین آن تحت پوشش قرار نمی‌گیرند.

بیمه تامین اجتماعی

این بیمه هم مانند سایر بیمه‌ها هزینه عمل‌های زیبایی را قبول نمی‌کند. از آن جایی که کاشت جزء عمل‌های زیبایی است با این بیمه هزینه انجام آن پرداخت نمی‌شود.

بیمه تکمیلی

این بیمه هم به دلیل سنگین بودن هزینه‌های این عمل، آن را تحت پوشش قرار نمی‌دهد مگر با شرایط خاص و ویژه! شرایط خاص یعنی بعضی از بیمه‌های تکمیلی برخی از درمان‌های زیبایی را مانند ویزیت دکتر و حتی برخی دارو‌ها را تحت پوشش می‌دهند.

نتیجه گیری

یکی از دلایل از دست رفتن اعتماد به نفس در افراد خالی بودن قسمت‌هایی از مو یا طاسی کامل آن است. بهترین کلینیک کاشت مو در فرمانیه آماده ارایه کلیه خدمات مربوط به کاشت مو است. شما با مراجعه به این کلینیک می‌توانید اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازیابید. دکتر نازیلا سعید زاده یکی از بهترین متخصصان پوست و مو در تهران هستند که با ارائه بهترین و بروز‌ترین خدمات بیشترین رضایت مراجعین را دارند. عمل زیبایی کاشت مو به دلیل هزینه سنگین آن و اینکه جزء عمل‌های زیبایی محسوب می‌شود هیچ بیمه‌ای هزینه آن را تحت پوشش قرار نمی‌دهد. در این راستا جهت اخذ نوبت با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *