آفتاب سوختگی پوست

یکی از مشکلاتی که در طول تابستان برای عموم افراد اتفاق می‌افتد و باعث آسیب پوستی می‌شود، ضایعه‌ای به نام آفتاب‌ سوختگی است. آفتاب سوختگی در فصل‌های گرم سال همانند تابستان به وفور اتفاق می‌افتد. برخی از افراد برای این‌که از آفتاب‌سوختگی درامان باشند، از انواع کرم‌های ضدآفتاب استفاده می‌کنند؛ اما در مواردی بازهم دچار آفتاب سوختگی شده و به‌دنبال آن علائمی همانند خارش و درد را تجربه می‌کنند.

آفتاب سوختگی پوست

آفتاب سوختگی به خصوص برای افرادی که لب ساحل و یا استخرهای روباز اقدام به شنا می کنند، بیشتر اتفاق می افتد. برای جلوگیری از آفتاب‌سوختگی راهکارهای گوناگونی وجود دارد که صحیح‌ترین و درست‌ترین آن، عدم قرارگیری طولانی‌مدت در زیر آفتاب است. اما، در هر صورت ممکن است این اتفاق بیافتد. درصورتی‌که افراد دچار آفتاب سوختگی شدند، چاره چیست و چه اقداماتی را باید مدنظر قرار دهند.

حضور در آفتاب برای مدت طولانی باعث آسیب پوستی می‌شود.

پس از آفتاب سوختگی افراد باید در اولین فرصت به حمام مراجعه کرد و دوش گرفت. برای تحریک نشدن پوست بهتر است دوش با آب خنک و بدون صابون انجام شود؛ زیرا، استفاده از صابون باعث افزایش التهاب و خارش بدن پس از حمام می شود. همچنین در این حمام می‌‌توان از جوش شیرین برای کاهش التهاب و رفع خشکی های احتمالی پوست استفاده نمود. برخی از متخصصان معتقدند ترکیب آب و سرکه برای مالیدن به بدن و استحمام استفاده می‌کنند پس از حمام توصیه می‌شود افراد از کرم‌های و روغن‌های مرطوب کننده استفاده نموده و بدن خود را با آن چرب نمایند. این کار باعث می‌شود تا حدی از درد و خارش پس از پس از خشک بودن پوست کاسته شود.

ازآنجایی‌که آفتاب‌سوختگی باعث خشک شدن پوست و می‌شود. یکی از بهترین اقدامات آب‌رسانی به پوست است. برای اینکار می‌‌توان از میوه‌هایی همانند خیار، خربزه و طالبی استفاده نمود که سرشار از آب هستند و مصرف آن‌ها می‌تواند به اندازه دو تا شش لیوان به بدن شما آب‌رسانی کنند. علاوه بر این استفاده از ماسک‌های طبیعی همانند ترکیب خیار و ماست تاثیر بسیاری در آب‌رسانی به پوست شما دارد.

برای بهبود سوزش و خارج آفتاب سوختگی می‌توان از ماسک های گوناگون استفاده کرد

یکی دیگر از راهکارهای کاهش درد استفاده از کمپرس های یخ است. می‌توانید از کیسه ها و یا پارچه‌های پنبه‌ای برای مالیدن یخ برای قرار دادن یخ بر روی پوستتان استفاده نمایید. اینکار باعث کاهش التهاب و درد ناشی از آفتاب‌سوختگی می‌شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *