آب و سلامت موها

آب علاوه بر فوایدی که برای پوست دارد، برای سلامت موها نیز ضروری است و برخی از فواید آب برای سلامت موها به شرح زیر می باشند:

۱٫ شست شوی موها با آبِ سرد سبب درخشان شدن موها می شود.

آبِ سرد، کوتیکول های مو را منقبض می کند و به این ترتیب تارهای مو نرم تر و صیقلی تر دیده می شوند. همچنین آبِ سرد آلودگی های پوست سر را از بین می برد و ریشه ی مو را تقویت می کند.

۲٫ دوش آبِ سبک،

به دلیل داشتن مقادیر اندک نمک ها و سایر مولکول ها، برای موها بسیار مفید است و باعث می شود مدیریت مو ساده تر شود. اگر منبع آبِ سنگین در منزل دارید، بهتر است یک فیلتر سبک سازی نصب کنید. این کار همچنین از کمرنگ شدن موهای شما جلوگیری کند.

آب و سلامت موها

۳٫ آبِ کلردار و نمک دار می تواند موها را زبر و وزوزی کند.

برای جلوگیری از این آسیب، پیش از ورود به استخر، موها را بشوئید. تارهای موی شما، آبِ پاکیزه را به خود جذب می کنند بنابراین مقادیر زیادی از آب کلردار نمی تواند جذب موهایتان شود.

۴٫ باور کنید یا نه، آب بهترین و طبیعی ترین لوسیون حالت دهنده برای موها می باشد.

هر یک از تارهای مو از پیوندهای هیدروژنی تشکیل شده است که وقتی موها خیس هستند، گسسته می شود. اگر موهای خود را در حالی که خیس هستند، حالت دهید، پیوندهای هیدروژنی به گونه ای تغییر جهت می دهند تا حالت مورد نظر شکل بگیرد. آب، هیچ یک از مواد شیمیایی مضر که در محصولات حالت دهنده مو وجود دارند را ندارد. موادی که می توانند موهای شما را خشک کرده و به آن آسیب برسانند.

۵٫ آب، معجزه ای طبیعی است

که می تواند به جذب ویتامین ها کمک می کند و به رشد طبیعی موها کمک می کند. بیست و پنج درصد وزن موها را آب تشکیل می دهد. بنابراین روزانه دو لیتر آب بنوشید تا درخشش و سلامتی را در موهای خود احساس کنید.

۶٫ پوست سر و ریشه های مو

دارای اعصاب حساس به نور هستند. آن ها پیام های عصبی را دریافت کرده و ارسال می کنند. آب باعث می شود انرژی لازم برای این سلول های عصبی فراهم شود.

۷٫ نوشیدن آب، به کاهش بیماری های مو مانند شوره کمک می کند.

۸٫ اگر مقداری روغن جوجوبا

یا سایر روغن های ضروری را به آب اضافه کنید، می توانید سرم موی طبیعی فوق العاده ای داشته باشید که موهایتان را درخشان و ابریشمی خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *