آب و اهمیت آن برای پوست

همه ی ما می دانیم که اساس زندگی در جهان هستی بر پایه ی آب بنیان گذاری شده است. پنجاه تا هفتاد درصد توده ی بدنی را آب تشکیل می دهد. پوست، بافت ها، سلول ها و اندام ها همگی درصد بالایی از آب را دارند. آب، سموم و مواد زائد تولیدی حاصل از متابولیسم را از بدن دور می کند.

کمبود آب، منجر به اختلال در عملکردهای اساسی بدن می شود

و می تواند به بیماری های آسم، فشارخون بالا، آلرژی، میگرن و … منجر شود. همه روزه مقدار فراوانی از آب بدن از طریق تعریق، تنفس، کارکرد کلیه ها و سایر طرق از دست می رود بنابراین برای جلوگیری از دهیدراسیون، باید مدام در طول روز آب نوشید و میوه ها و غذاهای پرآب مصرف کرد.

پوست نیز مانند سایر ارگان ها و اعضا، از تعداد فراوانی سلول ساخته شده است.

و سلولهای پوستی مانند سایر سلول ها نیازمند آب هستند تا بتوانند به خوبی عمل کنند و وظایف خود را انجام دهند. برخی از منافع این مایع حیات بخش برای پوست به شرح زیر است:

آب

۱٫ آب، برای حفظ رطوبت بهینه پوست و رساندن ریزمغذی ها به سلول های پوستی ضروری است. آب الاستیسیته ی پوست را بالا می برد. این موضوع دقیقا به این معنی است که نوشیدن آبِ فراوان روند های پیرپوستی و ایجاد خطوط ظریف و چین و چروک ها را به تاخیر خواهد انداخت.

۲٫ آب، جایگزین مناسبی برای درمان های ضدپیری پرهزینه است. آب، پوست را به خوبی هیدراته می کند و رنگ پوست را شفاف و روشن می کند.

۳٫ برای این که پوست نرم و اطلسی داشته باشید، بدانید که نوشیدن آب، اولویت بالاتری از استعمال انواع کرم ها و لوسیون ها دارد.

۴٫ نوشیدن آبِ کافی با چین و چروک و بیماری های پوستی مانند اگزما و پسوریازیس مبارزه می کند. آب، همچنین نرخ متابولیسم را بالا می برد و به سیستم گوارشی کمک می کند تا سموم را سریع تر از بدن دور کند. در نهایت این عمل باعث می شود پوست درخشان تر و تمیزتری داشته باشید.

۵٫ اگر بدن تان را به طور کامل در آب سرد غوطه‌ور سازید، عمل جوان سازی پوست انجام خواهد شد. اما مراقب باشید زمان زیادی را در آب سپری نکنید زیرا در این صورت چربی طبیعی پوست زدوده می شود.

۶٫ آبِ سرد، سرخی پوست را کاهش می دهد. بعد از اینکه منافذ پوست با شست شو با آبِ گرم باز شدند، می توانید آن ها را با شست و شوی آبِ سرد درزگیری کنید و از انسداد آن ها جلوگیری کنید. این کار میزان آکنه را کاهش خواهد داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *